Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Wojciech Gojke
|
aktualizacja

Lotnisko Chopina z rekordową liczbą pasażerów. Pobiło swój zeszłoroczny wynik!

5
Podziel się:

Główny port lotniczy w Polsce ma duże powody do zadowolenia. Rok 2017 jeszcze się nie skończył, a już wiadomo, że rekord został pobity. Przez pierwszych 10 miesięcy br. liczba odprawionych pasażerów wyniosła tyle, co w całym 2016 r.

"Warszawa jest postrzegana przez coraz większe grono osób, jako atrakcyjny węzeł komunikacyjny"
"Warszawa jest postrzegana przez coraz większe grono osób, jako atrakcyjny węzeł komunikacyjny" (Shutterstock.com)

Choć do końca roku zostało jeszcze kilkadziesiąt dni, władze lotniska Chopina już teraz mogą pochwalić się imponującym wynikiem. Po zsumowaniu danych okazało się, że do końca października z usług portu lotniczego w Warszawie skorzystało 13,48 mln pasażerów - tyle co w całym 2016 r. Tylko w zeszłym miesiącu odprawiono 1,43 mln osób, co oznacza prawie 24-proc. wzrost w stosunku do października ub. r.

Można przypuszczać, że do końca grudnia liczba odprawionych pasażerów przekroczy barierę 15 mln. Byłby to wynik, o jakim lotnisko jeszcze kilka lat temu mogłoby tylko pomarzyć.

- Bardzo cieszy nas tak duża dynamika ruchu pasażerskiego na naszym lotnisku. Oznacza to, że Warszawa jest postrzegana przez coraz większe grono osób, jako atrakcyjny węzeł komunikacyjny - mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu lotniska Chopina. - Pod koniec października wprowadzony został nowy, zimowy rozkład rejsów. Przewidujemy, że w grudniu przekroczymy poziom 15 mln obsłużonych pasażerów - dodaje Wojciechowski.

Jednym z elementów, który wpłynął na sukces portu było zwiększenie ruchu między polskimi miastami. Od początku roku na tzw. "krajówkach" podróżowało 1,83 mln pasażerów. To o 64 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem ub. r. W przypadku ruchu międzynarodowego, liczba podróżnych wyniosła 11,65 mln, co daje 20-procentowy wzrost w porównaniu do 2016 r.

Źródło: Pasazer.com

Zobacz także: Zobacz też: Lotnisko Chopina od środka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
yoozwa
5 lata temu
noo !!!1 ten pisssss potrafi hahahahaha
Gość
5 lata temu
No to fajnie. A chwalą się, że we wszystkich działach mają braki kadrowe, gdyż ludzie nie chcą pracować za pieniądze oferowane przez PPL. I tak cała robota jest ogarniana przez 40-50% składu, który faktycznie powinien być. Ludzie są przemęczenie, a chętnych nie ma, gdyż podobne pensję można osiągnąć np. w Lidlu na kasie. Naprawdę. Wielu nieświadomym wydaje się, że praca na lotnisku jest dobrze płatną. Nic z tego. Zarobki 2000- 3200 zł, a roboty zatrzęsienie, z wyżej wymienionych powodów. Plus ogromna odpowiedzialność i stres. Ale dyrekcja rozpływa się w zachwytach nad nowymi rekordami i wypłaca sobie ogromne nagrody. A to wszystko dzięki ciężkiej pracy szarych ludzików biegających po lotnisku. Lotnisko pęka w szwach i nie ma kim tego ogarnąć, takie są fakty.
PSS
5 lata temu
To dobry powód dla powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tylko co my tam będziemy wozić ? Cukier z Niemiec? To jakby ktoś nie wiedział dlaczego cukier zdrożał, bo Niemcy wykupili i zlikwidowali "zdemontowali" ponad 60 z 80 polskich cukrowni. Za każdą tonę "zdemontowanego cukru" Unia płaci 730 EUR. Szkoda że sami nie mogliśmy tego zdemontować. Ciekawe jak jest z masłem?
robin
5 lata temu
własnie a gdzie polskie loty
stacnis
5 lata temu
ja korzystałem 2 razy z lotniska w 2017 roku Warszawa - Wenecja i powrót
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić