oprac. Monika Sikorska| 
aktualizacja 

Najwyższy budynek Estonii zdobyty przez Polaka. W 8 minut i 52 sekundy

1
Podziel się:

Krystian Herba pokonał na rowerze 30 pięter (630 schodów) hotelu Swissôtel w Tallinie. Jest to najwyższy budynek w Estonii. Rzeszowski sportowiec chciał pokonać dystans w czasie poniżej 10 minut. Uzyskał o wiele lepszy wynik.

Krystian ma również na koncie udział w drugiej edycji Mam Talent, gdzie dotarł do półfinału
Krystian ma również na koncie udział w drugiej edycji Mam Talent, gdzie dotarł do półfinału (Facebook.com/. Krystian Herba)

Mężczyzna specjalizuje się w trialu rowerowym i zdobywa najwyższe budynki na świecie, skacząc na rowerze po schodach. Jak dotąd udało mu się zdobyć 17 wieżowców w 13 krajach. To więcej niż ktokolwiek inny na świecie. Jego wyniki zostały pięciokrotnie wpisane do Księgi rekordów Guinnessa. W Estonii udało mu się ustanowić oficjalny rekord kraju.

Krystian ma na koncie m.in. Willis Tower w Chicago, Taipei 101 na Tajwanie, Shanghai World Financial Center, Eureka Tower w Australii oraz Rose Rayhaan by Rotana w Dubaju. Ponadto najwyższe budynki w Polsce, Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Belgii oraz na Ukrainie. Należą do niego aktualne rekordy w liczbie schodów pokonanych na rowerze (3461 – Willis Tower w Chicago) oraz w liczbie schodów pokonanych na rowerze w ciągu minuty (119 – Atomium w Brukseli, Belgia).

Trwa ładowanie wpisu:instagram

"Nieco ponad 2 tygodnie temu zdobyłem najwyższy budynek w Czechach pokonując trasę niemalże identycznej długości, jak ta pokonana dzisiaj, w czasie o 3 sekundy wolniejszym. W Czechach było jednak znacznie łatwiej, gdyż temperatura na klatce schodowej była niższa. Od startu narzuciłem bardzo szybkie tempo, które udało mi się utrzymać aż do mety. Rekord był oficjalnie sędziowany przez sędziego z National Register of Records - dzięki czemu mój wynik jest oficjalnym rekordem Estonii. Jestem bardzo zadowolony, bo uzyskałem bardzo dobry rezultat. W tym roku planuję zdobyć jeszcze najwyższe budynki Litwy (Europa Tower) oraz Łotwy (Z-Tower) - oba te wydarzenia planuję zrealizować we wrześniu" – opowiada Krystian w rozmowie z mediami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Mandaty dla rowerzystów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić