o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Monika Sikorska
|
aktualizacja

Polscy wspinacze w szpitalu. Zostali porażeni przez piorun

0
Podziel się

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę wieczorem w Grossglockner, masywie najwyższego szczytu Austrii. Czworo polskich alpinistów zostało tam porażonych piorunem. Do szpitala w Lienz w Tyrolu udało się ich przetransportować dopiero kolejnego dnia, ponieważ akcję utrudniały ciężkie warunki atmosferyczne.

Dwoje poszkodowanych straciło na chwilę przytomność
Dwoje poszkodowanych straciło na chwilę przytomność (Shutterstock.com)
bEhgBeUl

Wśród poszkodowanych znajdowało się trzech mężczyzn i kobieta. Cała czwórka została prażona piorunem ok. godziny 21:30 w pobliżu stalowej liny poręczowej, 100 m poniżej schroniska im. arcyksięcia Jana, 3454 m n.p.m.

Mimo iż alpiniści natychmiast zaalarmowali pogotowie górskie, to ze względu na panującą burzę ratownicy nie mogli podjąć akcji. Poszkodowani spędzili noc w schronisku, gdzie czekali na nich ratownicy, a do szpitala w Lienz zostali przetransportowani dopiero kolejnego dnia.

bEhgBeUn

W górach instalowanych jest wiele zbrojeń, mających ułatwiać wspinaczom drogę na szczyt. Należy jednak pamiętać, że w sytuacji, kiedy nadchodzi burza, znajdowanie się w pobliżu stalowych elementów może być bardzo niebezpieczne, ponieważ przyciągają one pioruny. Ratownicy apelują o zachowanie ostrożności.

Źródło: TVN Meteo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Przeskanowali teren w Sudetach. Niezwykłe, co ujawnił laser
bEhgBeUO
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić