Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Monika Sikorska
|
aktualizacja

Port Popowice we Wrocławiu. To miejsce przejdzie rewolucję

6
Podziel się:

Zgodnie z zapowiedziami ma tam powstać kompleks nowoczesnych biurowców, a także budynków mieszkalnych, przestrzeni komercyjnych i rekreacyjnych. Autorami projektu są architekci z biura WXCA.

Budowa kompleksu ma być rozłożona na 10 lat
Budowa kompleksu ma być rozłożona na 10 lat (facebook.com/ whitemad)

Port Popowice zajmuje 12 ha powierzchni i otoczony jest Parkiem Popowickim, Parkiem Zachodnim oraz rzeką Odrą. Taka infrastruktura czyni go idealnym miejscem na tego typu inwestycje. Autorzy projektu mają również zamiar połączyć w budynkach sferę handlową z usługową.

7-kondygnacyjny obiekt, o powierzchni 13 tys. m kw. ma się wyróżniać nowoczesnym designem i przeszkloną elewacją z układem pionowych i poziomych przesłon, tworzących wspólny rytm. Projektanci stawiają na domowy charakter inwestycji, a mieszkańcy i pracownicy mają się tam czuć swobodnie.

- W pracy spędza się znaczną część swojego czasu. Chcieliśmy więc stworzyć miejsce, które będzie dla pracowników ich drugim domem, do którego będą przychodzić z przyjemnością – mówi w rozmowie z mediami Adam Mierzwa z WXCA, współautor koncepcji.

Jak podaje magazyn WhiteMAD, wejścia do budynku przewidziane są zarówno od strony przystanków autobusowych, jak i od strony osiedla mieszkaniowego. Na parterze będą się znajdować lokale gastronomiczne oraz przedszkole. Pod ziemią przewidzianych jest 300 miejsc parkingowych. Pracownicy mogą liczyć również na stojaki do rowerów, prysznice oraz szatnie dla rowerzystów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Najgłębszy basen na świecie powstaje w Polsce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(6)
Leosia
3 lata temu
Polacy nie gęsi , też swój język mają , szanowne gryzipiórki ! „Wzór” a nie „ designe” , do JQ Nędzy!
małe miki
3 lata temu
Wrocław niszczy tereny zielone. Wszędzie tylko budynki, biurowce, bloczyska zwane apartamentowcami okraszone - dla zmyły - kępkami krzaków albo kilkoma rachitycznymi drzewkami i skrawkami trawników. Niemcy potrafili zaprojektować i rozwijać miasto przestrzeni i zieleni i na budynki też było miejsce. Ale teraz - byle kasy chapnąć od inwestorów, a potem niech mieszkańcy się martwią. Tak samo przy wybrzeżu fosy przy pl. JPII - zamiast wkomponować w remontowane budynki poszpitalne więcej zieleni wywalili mur mieszkalno - usługowo - biurowo - wynajmowy. A wystarczyło zrobić choć jedną przerwę między ścianą budynków. Ale nie - bo to stracona kasa przecież...
joda
3 lata temu
A stocznia podwodnych lotniskowców tam by się nie pomieściła ??
Patologia
3 lata temu
Super znów drzewa wytniecie a potem zwalacie winne na brak wody przez ocieplenie ..
L L
3 lata temu
On cały czas mnie śledzi i chce udowodnić że pieniądze które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu nabywam przez drzwi... wydaję mi się że nawet ten się nie wytłumaczy jemu zwykłej pomyłki alkoholowej a nerwy to już jego rezerwacja zostanie psem prawdziwym tak
L L
3 lata temu
Jak pomyślał tak zrobił 😱 przecież nie jesteś zalogowany w systemie zwanym dalej matrixem mam tam znajomych i mówią że w końcu się zapomnisz i sam do mnie podejdzie w skutek wstrząsu zrobisz ruch w moją bezbronna stronę który wywoła reakcje natychmiastową która dokona zniszczeń przed doznaniem wstrząsów na to samo wychodzi ale ładniej brzmi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić