oprac. Monika Sikorska| 
aktualizacja 

Port Popowice we Wrocławiu. To miejsce przejdzie rewolucję

8

Zgodnie z zapowiedziami ma tam powstać kompleks nowoczesnych biurowców, a także budynków mieszkalnych, przestrzeni komercyjnych i rekreacyjnych. Autorami projektu są architekci z biura WXCA.

Budowa kompleksu ma być rozłożona na 10 lat
Budowa kompleksu ma być rozłożona na 10 lat (facebook.com/ whitemad)

Port Popowice zajmuje 12 ha powierzchni i otoczony jest Parkiem Popowickim, Parkiem Zachodnim oraz rzeką Odrą. Taka infrastruktura czyni go idealnym miejscem na tego typu inwestycje. Autorzy projektu mają również zamiar połączyć w budynkach sferę handlową z usługową.

7-kondygnacyjny obiekt, o powierzchni 13 tys. m kw. ma się wyróżniać nowoczesnym designem i przeszkloną elewacją z układem pionowych i poziomych przesłon, tworzących wspólny rytm. Projektanci stawiają na domowy charakter inwestycji, a mieszkańcy i pracownicy mają się tam czuć swobodnie.

- W pracy spędza się znaczną część swojego czasu. Chcieliśmy więc stworzyć miejsce, które będzie dla pracowników ich drugim domem, do którego będą przychodzić z przyjemnością – mówi w rozmowie z mediami Adam Mierzwa z WXCA, współautor koncepcji.

Jak podaje magazyn WhiteMAD, wejścia do budynku przewidziane są zarówno od strony przystanków autobusowych, jak i od strony osiedla mieszkaniowego. Na parterze będą się znajdować lokale gastronomiczne oraz przedszkole. Pod ziemią przewidzianych jest 300 miejsc parkingowych. Pracownicy mogą liczyć również na stojaki do rowerów, prysznice oraz szatnie dla rowerzystów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Najgłębszy basen na świecie powstaje w Polsce
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić