Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Ilona Raczyńska
|

Rekordowa tęcza nad Tajwanem. Widoczna była aż 9 godzin

2
Podziel się:

Przez 9 godzin nad Tajwanem widoczna była tęcza. W okolicach uniwersytetu w Tajpej zjawisko można było obserwować od wczesnego ranka do popołudnia. Eksperci mówią o rekordzie.

Profesor Chou uważa, że taka tęcza to prawdziwy dar niebios
Profesor Chou uważa, że taka tęcza to prawdziwy dar niebios (CCU)

Czas trwania niezwykłego zjawiska na niebie dokładnie obliczył profesor Kun-Hsuan Chou, zajmujący się naukami o atmosferze na Chinese Culture University w Tajpej. To właśnie nad budynkiem tej uczelni doskonale było widać tęczę.

Jego zdaniem rekordowe zdarzenie to efekt pory monsunowej nad północną częścią wyspy. Kilka dni wcześniej nad miastem tęcza była widoczna przez ok. 6 godzin.

Profesorowi udało się zrobić zdjęcia i nagrać wideo. Na jednej, z udostępnionych mediom fotografii, widać nawet cztery tęcze jednocześnie. - Pomiędzy dwiema głównymi tęczami można łatwo wypatrzeć dwie kolejne, które nie są tak wyraźne ze względu na rozmiar kropli deszczu - tłumaczy profesor dla portalu Daily Mail. Naukowiec przyznaje, że to co zobaczył zrobiło ogromne wrażenie na nim i jego współpracownikach. - To prawdziwy dar niebios, który bije wszelkie rekordy - powiedział jednemu z serwisów internetowych.

Poprzedni rekord - trwającą 6 godzin tęczę - zanotowano w marcu 1994 roku w brytyjskim mieście Sheffield. Profesor Chou chciałby, by *tęcza z Tajpej *została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Uważa, że staraniami powinno zająć się miasto.

Zobacz także: Zobacz też: Nietypowa świątynia na Tajwanie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
kk
5 lata temu
teraz to zostanie na zdjęciach na zawsze :D
................
5 lata temu
Mieli czas, mogli za 9 godzin dojechać na sam koniec tęczy. Tam jest dzban pełen złota.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić