Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ilona Raczyńska
Ilona Raczyńska
|
aktualizacja

Ryanair odwołuje 110 lotów. Wszystkiemu winne strajki we Francji

4
Podziel się:

Ryanair został zmuszony do odwołania aż 110 lotów, które miały się odbyć 12 września. Ponad 20 tys. pasażerów irlandzkiej linii nie wyleci z europejskich lotnisk z powodu strajku kontrolerów ruchu we Francji.

20 tys. pasażerów Ryanaira zostało na lodzie
20 tys. pasażerów Ryanaira zostało na lodzie (Shutterstock.com)

- Rząd Prezydenta Macrona zapowiedział znaczną zmianę francuskiego prawa pracy - ale wydaje się, że nic się nie zmieni patrząc na to, co dzieje się ze związkami zawodowymi ATC - mówi Kenny Jacobs z Ryanaira. - Rok 2016 był rekordowym, jeśli chodzi o strajki ATC, a francuskie stowarzyszenia kontroli ruchu lotniczego ogłosiły w tym tygodniu kolejne akcje strajkowe. Żałujemy, że w związku z tym zostaliśmy zmuszeni do odwołania 110 lotów 12 września 2017 r.

Pasażerowie, których loty przypadają na ten dzień będą informowani o statusie lotów drogą emailową i za pomocą sms-a. Status można też sprawdzić samemu pod adresem www.ryanair.com. Wśród odwołanych połączeń są loty m.in.: z Londynu, Paryża, Dublina, Santorini, Rzymu czy Wrocławia. Informacje będą aktualizowane w ciągu dnia.

Zobacz także: Zobacz, ile możesz odzyskać za opóźniony lot:

"Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane przez Generalny Strajk Kontrolerów Ruchu Lotniczego, który jest całkowicie poza naszą kontrolą" - brzmi komunikat na stronie przewoźnika. Osoby, których lot został odwołany, mogą ubiegać się o zwrot pełnych kosztów biletu lub zmienić lot za darmo.

Zależy Ci na dobrym wyglądzie, ale masz ograniczony budżet? Zobacz, jakie zniżki oferuje strona Elnino Parfum wyprzedaże.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Łowca Lisów
5 lata temu
A to nie jest tak, że traktowani jak śmiecie piloci tej tzw. "Linii" przeszli masowo do konkurencji? Jakoś strajk kontrolerów z Francji nie przeszkadza innym liniom w lotach z Wrocławia.
Eldo
5 lata temu
Macron zachował się jak wszystkie poprzednie rządy w Polsce po 89 roku a mianowicie. Naobiecywał w kampanii a po wygranej zapomniał o wszystkich obietnicach, co ma bardzo duże odbicie w obecnym sondażu poparcia dla niego we Francji. W Polsce wszyscy są zaskoczeni, że PIS co obiecał to albo już zrobił albo nad tym pracuje. Nowa jakość w polityce !!!
stary Polak
5 lata temu
no to za chwilę Makaron znowu naszczeka na Polaków. Może nawet nasiusia.
piotrowski197...
5 lata temu
No nic się nie zmieni bo Macrona interesuje Polska a nie jego własny kraj.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić