oprac. Wojciech Gojke| 
aktualizacja 

Sztuczna plaża w Jarosławcu. Wyjątkowa na skalę Europy

3
Podziel się:

W położonym nad Bałtykiem Jarosławcu, w ramach prac refulacyjnych, powstała sztuczna plaża. Docelowo będzie mieć ponad 5 hektarów i znajdą się na niej atrakcje dla turystów.

Poza Jarosławcem, jeszcze tylko w jednym miejscu w Europie jest sztucznie powstała plaża, która potrafi przetrwać sztormy
Poza Jarosławcem, jeszcze tylko w jednym miejscu w Europie jest sztucznie powstała plaża, która potrafi przetrwać sztormy (UG Postomino)

Refulacja, czyli prace mające na celu poszerzanie oraz ochronę plaży, sprawiła, że turyści przybywający do Jarosławca będą mieć podczas wakacji znacznie więcej miejsca do odpoczywania.

Nowa część plaży ma aktualnie 3 ha, a do lata powiększy się o kolejne 2,5 ha. Prace są wykonywane na zlecenie Urzędu Morskiego w Słupsku.

– To niecodzienne, bo zazwyczaj piasek z refulacji po jakimś czasie wraca do morza – mówił w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino. – Cieszymy się z tego, że u nas jest inaczej, a nasza radość jest tym większa, że plaża będzie bardziej okazała, bo do wakacji ma przybyć jeszcze jej 2,5 ha powierzchni – skomentował.

Samorząd planuje organizować na plaży plenerowe imprezy letnie. Chce też stworzyć na niej dodatkowe atrakcje dla turystów, jak np. boisko do gry w siatkówki. Włodarz podkreślał, że sztuczna plaża w Jarosławcu jest atrakcją samą w sobie. – W Polsce, czy w Europie mało, jakie miejsce nadmorskie może się pochwalić takim plażowiskiem – mówił.

Okazuje się, że poza Jarosławcem, jeszcze tylko w jednym miejscu w Europie jest sztucznie powstała plaża, która potrafi przetrwać sztormy. Znajduje się ona w Holandii.

Zobacz także: Zobacz też: Wczasy w PRL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić