Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Paulina Brzozowska
Paulina Brzozowska
|

Twój partner źle się czuje po seksie? Możliwe, że jest na niego uczulony

0
Podziel się:

Brzmi jak żart albo wymysł szalonych naukowców? Chciałybyśmy, żeby tak było. Niestety "alergia na seks" to realne schorzenie, które może dotknąć również twojego faceta. Na czym polega i jak się przed nim ochronić? Spieszymy z wyjaśnieniami.

POIS to bardzo rzadka choroba dotykająca mężczyzn
POIS to bardzo rzadka choroba dotykająca mężczyzn (Shutterstock.com)

Post-orgasmic illness syndrome, czyli w skrócie POIS, to rzadka choroba dotykająca bardzo niewielki odsetek mężczyzn. W 2002 roku zdiagnozowano zaledwie 50 przypadków zachorowania na całym świecie. Na czym polega "alergia na seks"? Tuż po wytrysku u mężczyzn pojawiają się symptomy podobne do grypy. Gorączka, osłabienie katar – zupełnie jak w przypadku typowego przeziębienia.

Badacze z Tulane University School of Medicine w Nowym Orleanie mówią, że minie jeszcze wiele lat, zanim odkryją psychologiczne i biologiczne tło POIS. Do tej pory nie wiadomo bowiem, jaka jest konkretna przyczyna występowania "alergii na seks", wiadomo jednak, że jest nieuleczalna.

Zobacz także: Zobacz też: Pornografia częstą przyczyną problemów z libido u mężczyzn

Artykuł opublikowany w Translational Andrology and Urology w 2016 roku dowodzi, że istnieją dwa typy POIS. Pierwszy z nich objawia się już w okresie dojrzewania, z kolei drugi ujawnia się dopiero w dorosłym życiu. Oba z nich przebiegają jednakowo. Objawy pojawiają się mniej więcej 30 minut po wytrysku.

Chociaż lekarstwa na POIS wciąż nie odnaleziono, objawy można złagodzić zastrzykami antyhistaminowymi, stosowanymi przy "klasycznej" alergii.
Kiedy zauważymy, że nasz partner po stosunku zaczyna wyglądać niewyraźnie i źle się czuje, może okazać się, że choruje na POIS. Prawdopodobieństwo jest jednak niewielkie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić