Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Lidia Pustelnik
|
aktualizacja

Zapach siana sprzyja igraszkom. Na wsi szybciej zaczynamy uprawiać seks

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
11
Podziel się:

Pachnące siano, ciepłe wieczory w otoczeniu natury, a może po prostu nuda. Pretekstów do zbliżeń może być wiele. Faktem jest, że dziewczęta mieszkające na wsi zaczynają uprawiać seks statystycznie wcześniej, niż ich rówieśniczki z miast.

Dziewczęta na wsi wcześniej zaczynają uprawiać seks.
Dziewczęta na wsi wcześniej zaczynają uprawiać seks. (123RF)

Do tej pory tylko się domyślaliśmy, że na wsi pod względem obyczajowym wolno nieco więcej. Teraz potwierdzają to badania naukowców amerykańskiego Center for Disease Control and Protection. Okazało się, że dziewczęta ze wsi średnio zaczynają być aktywne seksualne w wieku 16 lat. Z kolei ich koleżanki z miasta swój pierwszy raz mają za sobą zwykle w wieku 17 lat.

Co więcej, potwierdzono, że kobiety żyjące na wsi mają średnio więcej dzieci niż te żyjące w miastach. Z drugiej strony częściej korzystają z takich sposobów zapobiegania ciąży jak sterylizacja i wkładka domaciczna, w przeciwieństwie do mieszkanek miast, które bardziej ufają tabletkom antykoncepcyjnym.

W Polsce wiek inicjacji seksualnej jest nieco wyższy, bo dla obu płci wynosi około 18 lat. Dotąd nie zbadano, czy również na polskiej wsi dochodzi do niej wcześniej niż w miastach. Biorąc pod uwagę długą tradycję ludowych scenek o frywolnym podtekście, które znamy z literatury, sztuki i filmów, możemy się jednak spodziewać, że na wsi faktycznie wolno więcej.

Rąbka tajemnicy na temat seksu "na ludowo" uchyla w rozmowie z WP Kobieta Wojciech Brzozowski, właściciel Muzeum Ludowego w Sromowie pod Łowiczem. – Oficjalnie przed ślubem nic nie można było zrobić. Ale wiadomo, takie zakazy były też łamane. Jak tylko młodzi mężczyźni się dowiedzieli, że jakaś dziewczyna nie czeka z seksem do ślubu, to się ustawiała do niej kolejka. Tylko że później nikt jej nie chciał za żonę – opowiada.

– Jak było na przykład darcie pierza (przygotowywanie pierza na pościel, przyp. red.) to specjalnie chłopaki wpuszczali wróble do chaty, żeby dziewczyny szybciej skończyły pracę. Jak już było po wszystkim to zabierali je do tzw. komory i tam się kochali – mówi z kolei Eligiusz Pietrucha, wieloletni przewodnik turystyczny, gawędziarz i znawca folkloru.

Źródła historyczne podają, że komora była miejscem, zazwyczaj na końcu domu, do którego rodzina przenosiła dziewczynę, gdy ta zaczęła miesiączkować, a więc w wieku 14-15 lat. Oznacza to, że panowało ciche przyzwolenie na "schadzki", choć oficjalnie o żadnym seksie przedmałżeńskim nie mogło być mowy. Choć od wydarzeń opisanych chociażby w "Chłopach" minęły dekady i dziś polska wieś wygląda zupełnie inaczej, w wielu regionach kraju wciąż królują konserwatywne poglądy na takie kwestie jak małżeństwo, seks przed ślubem i dziewictwo. Jak się okazuje, to wcale nie musi oznaczać większej powściągliwości seksualnej.

Zobacz także: Zobacz też: Kiedy jest najlepszy czas na seks?
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów.Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(11)
de
5 lata temu
sex
dd
5 lata temu
sex to zdrowie
klarka
5 lata temu
hhahah, ale artykuł :) może gdybym mieszkała na wsi to bym mogła to sprawdzić:) ale na szczęście jestem w mieście i tutaj też ludzie potrafią i lubią uprawiać sex :) tak jak ja z moim partnerem Maćkiem. Ostatnio u naszym życiu intymnym dużo się zmieniło, bo już nie zabezpieczamy się prezerwatywą tylko tabletkami vines :D
To
5 lata temu
Naukowcy to jakieś gamonie. Muszą badania robić, żeby odkryć rzeczywistość,którą większość zna.
PeterPan
5 lata temu
Na wsi są "rusałki" - ten ją rusał, tamten ją rusał. W mieście "kotki" - ten ją miał, tamten ją miał.
Jaga
5 lata temu
Dawniej na wsi nie było światła Moto się hruchali po kontakcie i dzieci mieli po 9 cioro a teraz wszystko za granicom wieś się wyludna więcej jest emerytów i rencistów jest to straszne
323
5 lata temu
Bzdury piszą !!! Wychowałem się na wsi, to wiem co piszę ! Będąc w mieście jako małolat dostałem propozycję seksualną od dziewczyny, gdy na wsi będąca w jej wieku żadna nie występowała z taką propozycją, i to w stosunku do nieznajomego. Pseudo badania i pseudo opracowania "pseudo naukowe". Ci "naukowcy" dopasowują wyniki swoich badań do swoich oczekiwań i wychodzi im bzdura na resorach !!!
lora
5 lata temu
Każdy robi to co lubi, niemniej prawdziwy mężczyzna lubi igraszki, a inni wolą pielenie ogródka
4321
5 lata temu
Amerykańskim bajkopisarzom siano uderzyło do głowy i tak bełkoczą bez końca.
Jasio
5 lata temu
Wale konika jestem po siedemdziesiątce cz to grzech
amator
5 lata temu
dla tego jak facet machnie sianem przed nosem kobieta co druga rozkłada nogi, szczegolnie widać to kiedy rożnica wieku jest 70 lat (on) i (30) ona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić