Wróć na
oprac. Piotr Białczyk
|

Gdańsk. Nie będzie śledztwa ws. gróźb wobec Aleksandry Dulkiewicz

32
Podziel się

Gdańska prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa w sprawie gróźb formułowanych wobec prezydent Gdańska. Do uzasadnienia śledczych dotarł Piotr Adamowicz, brat zabitego przed rokiem Pawła Adamowicza. Powód odmowy śledczych może zaskakiwać.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (zdj. arch.)
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (zdj. arch.) (PAP, PAP/Marcin Gadomski)

"W jednym z najnowszych, sporządzonym 23 grudnia 2019, na czterech stronach drobnym maczkiem uzasadnia się, dlaczego groźby nie mogą być ścigane przez prokuraturę z urzędu" - opisuje na Facebooku Piotr Adamowicz.

"Koronnym argumentem jest to, że email z obelgami i groźbami nadszedł na urzędowy adres prezydent Gdańska o godzinie 22.07 – czyli, jak wywiodła prokuratura, po godzinach pracy" - dodaje poseł Platformy Obywatelskiej. Według gdańskich śledczych właśnie z tego powodu sprawca tego przewinienia nie może być ścigany z urzędu.

Adamowicz nie krył swojego zaskoczenia, nazywając decyzję "kuriozalną". "Trudno nie być nią przerażonym. Pomijam już fakt, że prokurator powinien sobie zdawać sprawę z tego, że prezydent miasta, premier czy wreszcie prezydent Rzeczpospolitej sprawują swe funkcje bez przerwy i nikt nie zdejmuje z nich obowiązków o godz. 16" - dodał we wpisie na Facebooku.

WP w tej sprawie skontaktowała się z rzecznikiem prasowym Aleksandry Dulkiewicz. - Nie mamy w tej sprawie za bardzo nic do dodania. To co powiedział Piotr Adamowicz oddaje ducha całej sprawy - przyznał Daniel Stenzel. Jednocześnie poinformował, że urząd miasta "z tą decyzją się nie zgadza i złożył zażalenie". - Teraz czekamy na decyzję sądu - dodał rzecznik.

Oburzony sytuacją jest także prezydent Sopotu. "Po śmierci Pawła Adamowicza ataki się nie skończyły. Przeniosły się na innych prezydentów miast, a ostatnio na marszałka Senatu. I robią to również media publiczne. To mocne oskarżenie, ale ono musi dzisiaj wybrzmieć" - oświadczył na konferencji w ECS Jacek Karnowski.

Decyzja gdańskich śledczych zbiega się z rocznicą tragicznego wydarzenia. 14 stycznia 2018 roku zmarł prezydent Gdańska - Paweł Adamowicz. Dzień wcześniej włodarz miasta został kilkunastokrotnie zaatakowany nożem na scenie WOŚP przy Targu Węglowym. Natychmiast został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł wielogodzinną i skomplikowaną operację. Pomimo wysiłku lekarzy Adamowicz zmarł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Radio ZET

KOMENTARZE
(32)
pies
3 miesiące temu
„Przez wiele tygodni Prezydent Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy” – napisał na Twitterze Donald Tusk. Podobny zarzut stawiają politycy tzw. totalnej opozycji. Tymczasem to za rządów Tuska i koalicji POPSL (w 2013 r.) podległe mu CBA zawiadomiło prokuraturę ws. Adamowicza, a następnie rozpoczęło się prokuratorskie śledztwo zakończone postawieniem zarzutów. Skończyło się to wykluczeniem go z partii, a równolegle były prezydent Gdańska stał się przedmiotem krytycznych publikacji w liberalno-lewicowych mediach, takich jak „Gazeta Wyborcza”, TVN i „Newsweek”.
wts
3 miesiące temu
No comments. Kuriozum
asa
3 miesiące temu
A wyroki na Najsztuba i Cimoszewicza"CAREX" to już nie kuriozalne ?W tym wypadku totalno- lewicowe ście rwa jakoś nie protestowały !
człowiek
3 miesiące temu
Adamowicz nie był święty. Jego wiedza i powiązania mogły nieść zagrożenie dla wielu. A więc dzielny prokuratorze (orko), czego tam cię nauczyli na studiach i aplikacji?
Gość
3 miesiące temu
Wystarczy popatrzeć i posłuchać prezydentki Gdańska a nóż sam w kieszeni się otwiera.Biedna babina że swoim dworem gdzie jeden jest lepszy od drugiego.
Najnowsze komentarze (32)
SĘDZIA
3 miesiące temu
BLOKOWANE SĄ USTAWY O ZMIANACH W SĄDOWNICTWIE WIĘC NIE DZIW SIĘ,ŻE TAKI WYROK
apis
3 miesiące temu
pis- poluje na grodzkiego ,dulkiewicz ,zabili adamowicza -
marek
3 miesiące temu
kto jest ojcem twojego dziecka ? A skąd mam wiedzieć nie oglądałam się do tyłu
asa
3 miesiące temu
ma majaki po "krówce" z Biedronki
asa
3 miesiące temu
GRODZKI BUFONIE CZEKAM NA NAZWISKO TEGO KTÓRY CI PROPONOWAŁ TEKĘ MINISTRA
qucio
3 miesiące temu
sam dałem w tym roku na WOŚP w intencji Dulkiewicz
joda
3 miesiące temu
Czyli według pisowskiej prokuratury pomiędzy godz. 22,00 a 6,00 wszystkie przestępstwa są prywatne i nie będą ścigane ?? Dobrze wiedzieć.
avatar
3 miesiące temu
A komu to Totalne i komusze badziewie zagraża, żeby to chronić??????? Same się POwyżynaja w walce o władzę w partii!!!!!
sdda
3 miesiące temu
To ca ta prokuratura miała niby skarżyć maila czy powietrze, no ktoś napisał groźby, bo pewnie miał żal do Adamowicza, bo choć sam nie mógł zliczyć apartamentów i kont w bankach, to jednak dużo ludzi skrzywdził podniesionymi czynszami, opłatami, a może i innymi sprawami, ale o swiom wypasie nie zapomniał.Ludzie na nich pracowali, a może sami nie co do garnka włożyć. Teraz czego ten Piotr Adamowicz oczekuje, czego ?
pit
3 miesiące temu
czyli wszystkie ustawy zatwierdzane przez PIS po 22 sa niewazne bo zapadły po godzinach pracy
PO to zło
3 miesiące temu
Rywalizacja o przywództwo w Platformie Obywatelskiej wchodzi w decydujący etap. Walka się zaostrza, w partii rośnie nieufność, a sztaby wyborcze poszczególnych kandydatów – zauważają obserwatorzy – mają chwytać się nieuczciwych metod. Lista wzajemnych zarzutów jest długa
ChWDPiS
3 miesiące temu
A powód to PISOWSKA kasta . za sypnięciem ryżu w kłamce sprawy szybko się odbywają a w tym przypadku ziobrzysci (<0) nawet się nie ruszą .
asa
3 miesiące temu
A wyroki na Najsztuba i Cimoszewicza"CAREX" to już nie kuriozalne ?W tym wypadku totalno- lewicowe ście rwa jakoś nie protestowały !
kolo
3 miesiące temu
Mam pytanie do zakodowanego oszołomstwa. W czym niby adamowicz zagrażał PIS ? Przeciez nawet PO go wywaliła i się od niego odcieła . Można bez problemu znaleźć co pisała w tamtymm czasie wyborcza o tym waszymadamowiczu. Co gadał młody wałesa o nim. Raczej w superlatywach się nie wyrażali wręcz przeciwnie.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić