o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Gdańskie ASP uderza w arcybiskupa Głódzia. Kontrowersyjne hasło

58
Podziel się

"Jeśli masz na dzieci chuć, wesprze cię w tym biskup Głódź" - takie hasło na swoim Facebooku opublikował Wydział Grafiki ASP w Gdańsku. "Wyrażamy nasz sprzeciw wobec podejmowania tej osoby na ważnych uroczystościach uczelnianych" - tłumaczą przedstawiciele wydziału.

Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź
Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź (PAP, Dominik Kulaszewicz)
bErndFDV

Autorem hasła jest prof. ASP Jacek Staniszewski. Wykładowca gdańskiej uczelni tłumaczy, że wzburzył go lekceważący komentarz duchownego ws. głośnego filmu braci Sekielskich, który ukazuje problem pedofilii w polskim Kościele. - Pomysł przyszedł mi do głowy zaraz po tym, jak usłyszałem słowa abp. Sławoja Leszka Głódzia na temat filmu "Tylko nie mów nikomu", że nie ogląda byle czego. Nie mieści mi się w głowie, że metropolita gdański nie komentuje udowodnionych, haniebnych czynów księży - wyjaśnia prof. Staniszewski w rozmowie z portalem wyborcza.pl.

Wykładowca tłumaczy, że hasło oraz plakat z przekreśloną twarzą biskupa Sławoja Leszka Głódzia wyraża jego zdanie, które podziela część pracowników wydziału. Nie jest jednak oficjalnym stanowiskiem uczelni. - ASP jest uczelnią humanistyczną, a abp Sławoj Leszek Głódź jest zaprzeczeniem tych wartości. (...) Nie musimy uzgadniać naszych poglądów z władzami uczelni, wpisujemy się w zbiorowe oburzenie - podkreśla.

bErndFDX

Oprócz artystycznej formy sprzeciwu, wydział podjął również bardziej formalną inicjatywę. Trwa zbiórka podpisów pod Listem Sprzeciwu wobec postawy abp. Sławoja Leszka Głódzia. Pismo ma niebawem trafić do rektora ASP.

Źródło: wyborcza.pl

bErndFEd
Zobacz także: Zobacz także: Dominik Tarczyński o filmie Tomasza Sekielskiego o pedofilii w kościele. Jednoznaczna opinia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErndFEy
KOMENTARZE
(58)
wiosenne porz...
2 lata temu
Poszukajcie tych sutannowych, co odprawili uroczystą mszę pogrzebową Wesołowskiemu - pedofilowi, POZBAWIONEMU GODNOŚCI BISKUPIEJ I WYDALONEMU ZE STANU DUCHOWNEGO!!! A oni zrobili mu pogrzeb z honorami należnymi biskupowi i w biskupich szatach! HAŃBA IM WSZYSTKIM!!! Przyjrzyjcie się gębom ich wszystkich, tych "kapłanów" - a potem sprawdźmy, ilu z nich popierało pedofilów i ich zbrodnie ukrywając fakt gwałcenia dzieci? Sprawdźmy ilu z nich nie odczytało dziś listu Episkopatu? Ziobro - sprawdź ich wszystkich, bo są uzasadnione i poważne podejrzenia, że należą do pedofilskiej mafii wewnątrzkościelnej!!!
aj waj
2 lata temu
On pija tylko pejsachówkę!.
edi
2 lata temu
zasmażka
bErndFEz
Zdegustowana
2 lata temu
Panie Profesorze! Gdzie Pan był, gdy wznoszono pomnik Jankowskiemu? Nie docierały do Pana informacje o skłonnościach Jankowskiego? Czy chodziło o to, by koleżka zarobił? A Adamowicz z kasy miasta wyłożył forsę? Jak wszyscy wylewaj pomyje, to Pan zabiera głos? Prawdziwi artyści winni być awangardą, krytykować, gdy pospólstwo jeszcze nie zorientowało się w czym problem. Teraz jest Pan epigonem, czyli idącym w ogonie!
Zdzichu z Czę...
2 lata temu
Taka jest właśnie Polska. Kto bierze poważnie slowa tego ALKOHOLIKA ...ten biskupina zyje w swiecie iluzji i zaprzeczen...Gorzała zdegenerowala go do reszty. Precz z Krzyżakami w sutannach z polskiej ziemi.
Polacy
2 lata temu
Żołnierz Watykanu, dbający o bogactwo Kościoła i przedstawicieli swojej hierarchy. Uważam że powinniśmy usunąć wszystkie osoby duchowne z terenu Polski. Polska dla Polaków, a nie dla gwałcicieli naszych dzieci. Trzeba zrobić z nimi porządek - tak jak nasi dziadowie zrobili porządek z Krzyżakami. Też chronili się pod krzyżem, ale Polacy dali radę wtedy to i damy teraz sobie radę bez nich.
alle66
2 lata temu
Dlaczego ten człowieczek jest jeszcze na tym stanowisku ???
Kuba Zając
2 lata temu
Hasło nie pojawiło się na stronie wydziału grafiki tylko na stronie pracowni propagandy społecznej.
oi
2 lata temu
zarobil troche na krwii papieza i moze sie jej napil i mu odbilo?
aaaaaaaaaaaaa...
2 lata temu
Jak można utrzymywać i popierać takich pedofilskich nierobów, spaślaków. To wstyd dla całego narodu i ludzi którzy to czynią.
Justysia
2 lata temu
Jaki normalny zdrowy mlody facet idzie na ksiedza katolickiego ? Zaden.
cenzor
2 lata temu
I ma rację, że byle czego nie ogląda
radca
2 lata temu
Pierwsze słyszę ,żeby prowincjonalne filmy zastępowały wyroki sądowe, świat się przewraca do góry nogami
bErndFEr
rzemiecha
2 lata temu
Te słowa tylko potwierdzają powszechną opinię, że niby artyści mają popierniczone w głowach
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić