o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. oprac. Magdalena Nałęcz
|

Groził podłożeniem bomby w ministerstwie. Zatrzymano 20-latka

0
Podziel się

Policja zatrzymała 20-letniego mężczyznę z Płońska, który groził podłożeniem bomby w Ministerstwie Sprawiedliwości. Mężczyzna włamał się na konto mailowe innej osoby, by ukryć, kim naprawdę jest. W ciągu kilkunastu godzin został rozpracowany.

Mężczyzna ukrył swoją tożsamość w sieci
Mężczyzna ukrył swoją tożsamość w sieci (policja.waw.pl)
bDmzRoaJ

Nad sprawą pracowali policjanci ze stołecznego wydziału do walki z cyberprzestępczością. Przekazano im, że w mailu skierowanym do Ministerstwa Sprawiedliwości grożono podłożeniem bomby w budynku.

Gdy ustalono konto nadawcy wiadomości i nazwiska osób, które mogły z niego korzystać, funkcjonariusze nabrali podejrzeń. Postanowili sprawdzić, czy mail nie został wykorzystany przez innego człowieka.

bDmzRoaL

W krótkim czasie ustalili, że konto zostało zhakowane przez 20-letniego mężczyznę z Płońska, który potrafił ukryć swoją tożsamość w sieci. W ciągu kilkunastu godzin od otrzymania wiadomości z groźbą mężczyznę zatrzymano.

Jeszcze w piątek zostaną przeprowadzone czynności procesowe. Jeżeli mężczyzna usłyszy zarzut fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu życia lub zdrowia wielu osób, może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Akcja Patryka Jakiego. Ryszard Czarnecki reaguje
bDmzRoaR

Źródło: policja.waw.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDmzRobm
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić