REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 4 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Patryk Skrzat15.12.18 (19:13)

Mrożonki z Biedronki wycofane. Wykryto Salmonellę

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed spożyciem mrożonych jagód firmy Mroźna Kraina. To marka dostępna w sieci Biedronka. W jednej z partii wykryto groźne dla zdrowia bakterie Salmonella.
GIS

Inspekcja Sanitarna zdecydowała o wycofaniu ze sprzedaży mrożonych jagód leśnych wyprodukowanych przez Orlemans Foods Siemiatycze Sp. z o. o. dla Jeronimo Martins Polska. To mrożonki popularnej dyskontowej marki Mroźna Kraina.

"Bakterie Salmonella spp. wykryto w 1 próbce produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną" - czytamy w ostrzeżeniu.

REKLAMA

Bakterie wykryto w produkcie o nr partii: 405 8 254 4/1, 08:15 i datą minimalnej trwałości: 09/2020. Mrożonki te sprzedawane są w opakowaniach o wadze 300 g.

GIS

*Wysoka temperatura przyczyną zatruć w Green Caffe Nero. Takie warunki sprzyjają rozwojowi salmonelli *

Inspekcja sanitarna ostrzega konsumentów, że nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu. "Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę" - czytamy.

Jakie skutki może mieć spożycie pokarmu z bakteriami Salmonella? Pierwsze objawy mogą pojawić się od 6 godzin po zakażeniu, do nawet 10 dni.W zależności od organizmu, w zatruciu objawy mogą być bardziej lub mniej nasilone. Zazwyczaj jednak na początku objawem jest wodnista biegunka, której towarzyszy ból brzucha, a często także nudności i wymioty. Zwłaszcza u dzieci często występuje też wysoka gorączka, ogólne zmęczenie i brak siły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij