o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

Płock. Ulicami miasta przeszedł pierwszy marsz równości

50
Podziel się

Płock. W sobotę ulicami miasta przeszedł pierwszy w historii Płocka marsz równości. Zorganizowana została także liczna kontrmanifestacja. Całe wydarzenie przebiegło bezpieczne, jednak pod koniec doszło do kilku incydentów. Na miejscu była nasza reporterka.

Płock. Marsz Równości na ulicach miasta. Doszło do kilku incydentów.
Płock. Marsz Równości na ulicach miasta. Doszło do kilku incydentów. (Wirtualna Polska, Daniel Gnap)
bEiFgobV

Płock. Relacja Wirtualnej Polski:

Marsz Równości w Płocku przeszedł ulicami: Królewiecka, Bielska, Kwiatka, Kolegialna, Gradowskiego, pl. Dąbrowskiego, Kościuszki, pl. Narutowicza, Małachowskiego, Stary Rynek.

bEiFgobX

W międzyczasie odbywała się m.in. organizowana przez Młodzież Wszechpolską "Manifestacja w obronie tradycyjnych wartości". W centrum Płocka zgromadzono wzmożone siły policyjne. Na miejscu była reporterka Wirtualnej Polski Karolina Kołodziejczyk.

- Wszczyscy widzieliśmy, co się stało w Białymstoku, liczba policji nie powinna nikogo dziwić. Możemy się spodziewać wszystkiego. Cieszymy się, że policja podchodzi do tego poważnie - powiedział WP Mateusz Goździkowski, jeden z organizatorów płockiego marszu równości.

Jak donosi nasza reporterka, w czasie rozmowy policja wyprowadziła z tłumu młodego chłopaka. Krzyknął: "wypier...!". Innym razem w kierunku maszerującego tłumu poleciały jajka i słychać było huk petard. Jeden z uczestników marszu miał zostać opluty. Doszło do kilku niegroźnych przepychanek. "Zaatakowali dziewczynę" - krzyczał jeden z uczestników kontrmanifestacji. Policja reagowała jednak na wszystkie incydenty, więc zgromadzenie przebiegło bez zakłóceń.

bEiFgocd

"Miłość nie jest zła"

Na zgromadzeniu przemawiały kolejne osoby. Mówcy podkreślali, że są dumni z frekwencji w Płocku. Oceniali, że państwa promujące tolerancję, to najbogatsze kraje świata. - Jeśli Polska chce dołączyć do tego grona, musi się obudzić - zaznaczali.

Obecni byli także goście spoza Polski. - Marsze Równości muszą odbywać się w takich miastach jak to. Walka z dyskryminacją nie może koncentrować się na stolicach i największych miastach - stwierdził jeden z przemawiających. - Miłość nie jest zła. To ludzie, którzy są przeciwko nam są źli i w końcu z nimi wygramy - podsumował.

bEiFgoce

O godz. 14:30 odśpiewano hymn, a kilka minut później marsz oficjalnie wystartował.

Na miejscu obecna była duża grupa przeciwników marszu. "Zakaz pedałowiania" - krzyczęli w kierunku demonstrantów.

Płock. Marsz równości - pierwszy raz w tym mieście

Manifestanci marszu równości domagali się równego traktowania wszystkich obywateli, bez względu na orientację seksualną, wyznanie czy światopogląd.

bEiFgocf

Marsz Równości honorowym patronatem objął prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. - Zrobiłem to, ponieważ każdy ma w tym kraju niepodważalne prawo żyć, jak chce. O ile nie krzywdzi innych. Może wyrażać swoje poglądy, gwarantuje to konstytucja. W naszym mieście są organizowane różne marsze, jak Marsz dla Życia i Rodziny czy Marsz Żołnierzy Wyklętych. I jeśli organizatorzy występują o mój patronat, to nie odmawiam - tłumaczył.

- Jesteśmy w Płocku, bo lewica zawsze będzie stała w obronie poniżanych, tych, w stronę których lecą kamienie. Nie chcemy dyskryminacji, nie chcemy nienawiści - powiedział tuż przed startem marszu Robert Biedroń (Wiosna). W rozmowie z WP nie krył obaw, że może dojść do podobnych zamieszek jak w Białymstoku.

bEiFgocg
Zobacz także: Zobacz także: Reporter WP w pociągu na Pol’and’Rock. „Koncerty to dodatek”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEiFgocy
KOMENTARZE
(50)
PATRIOTA
2 lata temu
już parę razy kiedyś pisałem ale ciągle to wycinają,że był taki sobie człowieczek z wąsikiem,który miał wspaniałe i bardzo skuteczne-działające natychmiast lekarstwo na wszelkiego rodzaju zboczeńców i innych dewiantów,lecz wielką szkodą jest to,że te APTEKI już nie działają,można by było w krótkim czasie uwolnić nasze społeczeństwo od tej tęczowej zarazy raz na zawsze.
ROMAN
2 lata temu
PŁOCK LGBT TO 12SZTstałych mieszkańcow na proteście reszta dojechała i głupoty pokazywali. Ulica jest dla ludzi ,a nie lgbt co się obnażają i promują nową modę że sex będą uprawiać na ulicach i urzędach podczas godzin pracy.
OO
2 lata temu
To mówi więcej niż myślicie słowo cytuję ,my z nimi wygramy,nastawieni na walkę z kim chcą wygrać z rodzinami i związkami kobiety z mężczyzną czy tylko chodzi o wygraną razem z opozycją z PiS-em o ile chodzi o to pierwsze to rozumiem młodzież wszechpolską jeśli o to drugie rozumiem decyzje PSL-u w tym drugim przypadku PO-KO zaprzęgło konia Trojańskiego.
bEiFgocz
konin
2 lata temu
niedługo marsz W Koninie podobno
lisek
2 lata temu
Zacznijcie wreszcie nazywać rzecz po imieniu....Ulicami Płocka przeszedł pierwszy marsz dewiantów....Będą mieli równość gdy wyjdzie gwiazdka w maju i będą dwie niedziele w kupie....
grub
2 lata temu
Homoseksualiści chcą mieć wszystkie świadczenia socjalne ale ich dzieci nie będą odprowadzać składek do budżetu
fredi
2 lata temu
wlasnie po co demonstruja co ich boli, ktos wysyla ich do obozow smierci, ktos i goli po glowie nie zyja i pracuja, maja wsie prawa i czego sie popisuja ze co ja tez mam tak sie ubrac i co bede lepszym czlowiekiem ??
Ghj
2 lata temu
Murem za lpg!
ja
2 lata temu
a może puścić paradę prawdziwych homoseksualistów którzy nie uważają że trzeba ich wyciągać na siłę na scenę i mówić że nie mają żadnych praw. Przecież wielu z nich nie może patrzeć na te cyrki uliczne i żenadę w strojach. Większość to ludzie jak my bez potrzeby pajacowania . Wiadomo że ktoś chce zrobić pieniądze i to duże.
Dan
2 lata temu
To nie marsz równości.
gość
2 lata temu
Największe parady LGBT są w IZRAELU .
aaa
2 lata temu
oddajcie tęczę i jednorożce wredne p-da-ły
Grzegorz
2 lata temu
Pogonili tych dziwakow z muzelmanskiego Berlina to u nas się rozlazlo
bEiFgocr
podcinanie ga...
2 lata temu
Im więcej tych "marszy", tym bardziej ludzie was nie szanują!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić