REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Arkadiusz Jastrzębski19.08.19 (19:56)

Pogoda. Groźny front nad Polską. Gwałtowne burze i ulewy

Pogoda. Gwałtowne burze przechodzą nad środkową i wschodnią Polską. Lokalnie pada grad, a wiatr osiąga w porywach osiąga prędkość 90 km/h. W nocy nadal musimy być przygotowani na ulewy.
twitter,com/ventusky/screen

Pogodę w Polsce kształtują niże znad Morza Norweskiego i Skandynawii. Od wczesnego popołudnia za sprawą uaktywniającego się frontu atmosferycznego pada i grzmi na wschodzie, w centrum i na południu kraju.

Synoptycy ostrzegają, że dopiero w nocy burze wygasną na Podlasiu, w Łódzkiem, na Mazowszu i na Lubelszczyźnie oraz na Śląsku, w Małopolsce i w województwie świętokrzyskim.

REKLAMA

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem w dziewięciu regionach. W przypadku województw wschodnich to alerty 2. stopnia.

Lokalnie zjawiska mogą być bardzo gwałtowne z deszczem do 20 l/m2, a na Mazowszu i Podlasiu nawet do 40 l/m2 i porywistym wiatrem do 90 km/h - może też sypnąć gradem - ostrzegają w prognozie dla Wirtualnej Polski synoptycy biura Cumulus.

Dodają, że może dojść do lokalnych zalań lub podtopień (głównie na obszarze Mazowsza i Podlasia), a porywisty wiatr może łamać drzewa oraz zrywać trakcje energetyczne i połacie dachów.

Po cieplejszym poniedziałku, koleje dni będą chłodniejsze, bo temperatura wahać się będzie w przedziale 20-25 st. C. We wtorek będzie więcej chmur, czeka nas przelotny deszcz, a gdzieniegdzie również zagrzmi.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij