o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Wojciech Cejrowski oburzony. Jego współpracownicy: "usunięty na życzenie Aleksandry Dulkiewicz"

189
Podziel się

"Aleksandra Dulkiewicz przysłała sześciu umundurowanych na czarno ludzi, którzy na jej życzenie usunęli pana Cejrowskiego z terenu kościelnego, na którym rozmawiał z fanami" - zaalarmowali współpracownicy podróżnika. Druga strona sytuację z Gdańska przedstawia nieco inaczej.

Sprawa została nagłośniona na facebookowym fanpage'u Wojciecha Cejrowskiego
Sprawa została nagłośniona na facebookowym fanpage'u Wojciecha Cejrowskiego (East News, Łukasz Kalinowski)
bDHYgsmt

Wojciech Cejrowski zameldował się w czwartek na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku za pośrednictwem Facebooka. Jego obecność to już tradycja, napisał bowiem, że od 14 lat zajmował miejsce przed budynkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, gdzie rozmawiał z ludźmi. Pierwszy raz zmienił lokalizację i, jak mówi podróżnik, "zrobiła się afera".

Choć Cejrowski pisał, że "stoi na tyłach Kościoła Mariackiego, na tylnych schodach przed nieczynnym wejściem" i że "gościny użyczył mu proboszcz, bo to jego teren i organizatorom Jarmarku nic do tego - nie przepędzą", to miejsce zmienił. Jak napisał, proboszcz zaproponował mu lokalizację, gdzie "będzie miał po królewsku" - Kaplicę Królewską - i tu też nikt go miał "nie ruszyć". Stało się inaczej.

O tym również dowiedzieliśmy się z Facebooka. Współpracownicy Cejrowskiego, którzy nazywają siebie jego "personelem", zaalarmowali: "Wojciech Cejrowski nie stoi już przy Kaplicy Królewskiej w Gdańsku. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przysłała sześciu umundurowanych na czarno ludzi, którzy 'na życzenie pani prezydent' usunęli pana Cejrowskiego z terenu kościelnego, na którym rozmawiał z fanami, robił zdjęcia i podpisywał książki".

bDHYgsmv
Zobacz także: Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

Dodali też: "Dziękujemy za obecność oraz wyrazy wsparcia i niezgody na urzędowy faszyzm". Co na to urząd miasta i prezydent Dulkiewicz?

Inna wersja wydarzeń

Dulkiewicz miała nie wiedzieć, że Cejrowski jest na Jarmarku. - Faktycznie strażnicy miejscy robili obchód wraz z pracownikami Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Zobaczyli Wojciecha Cejrowskiego, który rozłożył stoisko w okolicach Jarmarku Dominikańskiego, na tyłach Bazyliki Mariackiej. A to nielegalne, bo nie wniósł stosownej opłaty i nie miał pozwolenia - tak sprawę w rozmowie z portalem natemat.pl skomentował rzecznik prezydent Gdańska Daniel Stenzel.

bDHYgsmB

Zapewnił, że "nie była użyta siła, pan Cejrowski nie został usunięty, jak sugerował". - Po sugestii strażników miejskich nawet nie dyskutował, tylko zmienił miejsce pobytu - dodał Stenzel. Zdecydował się też na odważniejsze słowa.

- Pan Cejrowski powinien podziękować pani prezydent Dulkiewicz za wyjątkowa gościnność w Gdańsku, bo zgodnie z Kodeksem Wykroczeń za nielegalny handel grozi do 500 zł grzywny i przepadek towaru. Pan Cejrowski nie dostał kary, a jedynie pouczenie, a i jego towar nie został skonfiskowany. Tylko w pierwszym tygodniu Jarmarku interweniowano 33 razy w podobnych przypadkach nielegalnego handlu - powiedział rzecznik prezydent Gdańska.

bDHYgsmC

Co więcej wezwał Cejrowskiego do zaprzestania pomawiania prezydent Dulkiewicz.

"Wredni urzędnicy. Powinni mi podziękować"

Podróżnik postanowił odnieść się do całej sprawy w filmiku opublikowanym na Facebooku. "Ale się zrobiła afera" - powiedział. Stwierdził, że dyskutował ze strażnikami i "żądał od nich grzecznie dokumentów, bo proboszcz mu pozwolił zajmować miejsce".

- Ja czarnych lubię. To nie ich wina, oni tylko wykonują rozkazy. Metody władzy były wredne, nie faszystowskie. Mój personel mogło ponieść, kiedy napisał o faszystowskich metodach, ale ich szef jest wywalany z różnych miejsc - tłumaczył Cejrowski. Przypomniał, że został wyrzucony z radia i zakończono z nim współpracę przy programie z Michałem Rachoniem w Telewizji Polskiej.

bDHYgsmD

- Władza Gdańska powinna mi podziękować. Przyciągam wielu ludzi do miasta. Powinienem dostać medal, honorowe obywatelstwo i darmową parcelę. Neptuna powinni przestawiać i wstawiać Cejrowskiego. Jestem ikoną jarmarku - podkreślił podróżnik.

Źródło: WP/natemat.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDHYgsmE
bDHYgsmW
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(189)
CNNNC
2 lata temu
Leniny i Krzyzacy nie wynarli . Jest ich w Polsce 30 procent . Oni wszyscy chodza na wybory i dlatego rzadzili przez 2 kadencje z rzedu . Mniejszosc tak rzadzi wiekszoscia
cez
2 lata temu
w tym roku to jakaś masakra..... starocie wywalili za kanał a chińskie badziewie i tandetę zostawili a starówce... popisała się pani prezydent...nie ma co.... to już nie ten sam jarmark... to jakaś kpina.... jak tak dalej pójdzie to starocie skończą w Elblągu.....ha ha
;kl
2 lata temu
nastepny ktoremu wszystko sie nalezy i wszystko moze....jak ty gardzisz tymi indianami na ktorych tyle zarobilesz szma to
bDHYgsmX
ja
2 lata temu
chyba mu się coś pomieszało od podróży. Ciekawy jest i owszem ale żeby od razu siebie na piedestał wystawiać to chyba lekka przasada. Jarmark Dominikański da sobie radę i bez niego.
Qba
2 lata temu
Jaka ikona Jarmarku, Jarmark był i miał się dobrze jak ten błazen jeszcze w pieluchy robił
Najnowsze komentarze (189)
Dzix
2 lata temu
Warto posłuchać. WC wydał oświadczenie w tej sprawie. Nie jest tak jak to opisuje tlen. Hejterki to z reguły demokraci że strefy wolnej od nienawiści.
echo
2 lata temu
proboszcz czy jak mu tam na pewno znał lokalne przepisy, 75% że taka opisana "inicjatywa" z jego strony nie była przypadkowa.
Pio
2 lata temu
Ikona czy nie, ale na pewno jesteś zadufanym człowiekiem.
pp.kk.
2 lata temu
Pani Dulkiewicz to chora kobieta!!! Jaki prezydent miasta taka jego społeczność. Mam tylko nadzieję, że nie dożyje czasu gdy w polskim Gdańsku będę musiał mówić po niemiecku.
Polak
2 lata temu
Cejrowski the best.
niko
2 lata temu
Programy i książki podróżnicze ma świetne, ale jego poglądy i zachowania w życiu codziennym to dramat.
brawo W.C.
2 lata temu
tak trzymać !!!
olo
2 lata temu
miało być wolne miasto, a jest faszystowskie
bDHYgsmP
Katolik
2 lata temu
BLAZEN!!!!
Erdf
2 lata temu
Siedź w US i tam klep swoją propagandę! A spakuja Cię w 5 minut
Faryzeusz +
2 lata temu
Pseudo-katolicki maciwoda...za robote sie wez bidaku
Wba
2 lata temu
Zawsze mnie zastanawia jak wielkie trzeba mieć spustoszenie w głowie żeby poważnie traktować tego the billa
jaki
2 lata temu
Można Cejrowskiego różnie oceniać. Na pewno ma coś do zaproponowania. A czy ktoś w to wejdzie czy nie to już sprawa indywidualna. W każdym razie ludzie proponujący coś innego niż oficjalnie życzą sobie władze są usuwani z życia publicznego. I to jest najgorsze. Niby demokracja a właściwie dyktatura.
c
2 lata temu
Pare razy przegią pałke, że tu dla niego nie ma miejsca.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić