o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Warszawa. Fala kulminacyjna na Wiśle. Zamknięte bulwary, ostrzeżenia

8
Podziel się

Fala wezbraniowa dociera do Warszawy. Poziom wody sięga już 548 centymetrów. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało ostrzegawczy SMS do mieszkańców Mazowsza. Na miejscu jest nasz reporter Klaudiusz Michalec.

bEgPSRGt

Fala wezbraniowa będzie przechodzić przez Warszawę we wtorek i środę.

W poniedziałek popołudniu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS ostrzegawczy do mieszkańców Mazowsza: "Uwaga! Fala wezbraniowa na Wiśle w woj. mazowieckim - kulminacja we wtorek i środę. Nie zbliżaj się do rzek".

bEgPSRGv

W poniedziałek wieczorem zostały zamknięte bulwary wiślane. Zamknięto także śluzy wałowe i wrota Portu Czerniakowskiego. Ze względów bezpieczeństwa obowiązuje zakaz wchodzenia na teren międzywala.

Jak zapewnia miasto, rzeka oraz jej brzegi są na bieżąco monitorowane przez służby miejskie i mundurowe. Podczas miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, zdecydował o prewencyjnym zamknięciu wejścia na bulwary. Będą wyłączone fontanny, część zasilania elektrycznego oraz stacje rowerowe Veturilo zlokalizowane nad Wisłą.

Zdemontowany został także pomost przy moście Poniatowskiego.

bEgPSRGB

"Właściciele nadwiślańskich klubokawiarni otrzymali od miasta informację o fali wezbraniowej z prośbą o dokładne zabezpieczenie lokali i zamknięcie kanalizacji, opróżnienie pojemników na śmieci, a także zabranie krzeseł i stolików. Kozy i owce pasące się na wyspie przy moście Gdańskim ewakuowano na obrzeża miasta" - czytamy na stronie urzędu miasta.

Konieczna była także ewakuacja budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Teren budowy mostu w ciągu trasy S2 (Południowej Obwodnicy Warszawy) znalazł się pod specjalnym nadzorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

bEgPSRGC

Wszystko wskazuje na to, że jednak nie przekroczy stanu alarmowego, który wynosi 650 cm. Choć zabraknie do niego zaledwie kilkunastu centymetrów.

Zobacz także: Zobacz także: Dramatyczna sytuacja w Małopolsce. Relacja naszego reportera

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

bEgPSRGD

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgPSRGW
Źródło:
wawalove.pl
KOMENTARZE
(8)
Rob
2 lata temu
Super:-)
omena
2 lata temu
Pamiętam, jak poprzednim razem trąbili o kulminacji i tłumy warszawiaków (w tym ja i moja córka) obstawiły mosty i nabrzeża wypatrując na Wiśle jakiejś jednej wzburzanej fali tsunami 😁 Oczywiście nie nadeszła 😉 Ale wrażenie i tak było niemałe. Woda podnosiła się z minuty na minutę, jak w wannie. W jednej chwili jeszcze na swoim miejscu, a za 15 minut już na trawniku, śmietnikach i schodach. To pozwala zrozumieć siłę wody niszczącą wszystko na swej drodze w innych rejonach kraju.
nosiciel kalo...
2 lata temu
ciekawe czy wszyscy mają już kalosze
bEgPSRGX
Ryś
2 lata temu
Nie moja że kalkulator jest tylko do 9
xcv
2 lata temu
Fala zmyje wszystkie POmyje !
super
2 lata temu
Ta fala zmyje czerwoną zarazę !
szok !
2 lata temu
Ale mi ich szkoda :) Cimoszka im pomoże !!!
^^
2 lata temu
W razie czego uciekac na schody
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić