Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

"Prokurator" w areszcie. Spał, gdy zjawiła się policja

16

Kryminalni z Warszawy zatrzymali podejrzanego o oszustwo 21-latka. Mężczyzna podawał się za prokuratora oraz policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji. W ten sposób wyłudził niemal 183 tysiące złotych. Policja pojawiła się pod jego mieszkaniem, gdy jeszcze spał.

"Prokurator" w areszcie. Spał, gdy zjawiła się policja
Policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwo (Komenda Rejonowa Policji Warszawa III)

Funkcjonariusze z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu Komendy Rejonowej na Ochocie zatrzymali 21-letniego podejrzanego o oszustwo.

Zatrzymany podawał się za prokuratora oraz policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji, czym okłamując inne osoby pozyskiwał dane, które mógł wykorzystać do popełnienia przestępstwa - przekazał st. post. Rafał Wieczorek z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

W wyniku popełnionego czynu, mężczyzna spowodował straty sięgające blisko 183 tysięcy złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Za dziecko chciała milion hrywien. Ukrainka wpadła w akcji służb

Nie spodziewał się policji

Gdy policjanci ustalili miejsce przebywania 21-latka, natychmiast przystąpili do działań operacyjnych.

W momencie pojawienia się kryminalnych pod drzwiami jednego z mieszkań na warszawskim Targówku, mężczyzna jeszcze spał - poinformował st. post. Rafał Wieczorek.

Zaskoczony oszust, który nie spodziewał się konsekwencji, został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przewieziony do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III. Tam usłyszał zarzuty.

Grozi mu do 8 lat więzienia

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota. W związku z tym, mężczyzna trafił do aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy. Decyzja ta została podjęta w kontekście zapewnienia ciągłości postępowania oraz minimalizacji ryzyka ucieczki podejrzanego lub wpływu na świadków.

Według art. 286 Kodeksu karnego, "kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Postępowanie w sprawie 21-letniego oszusta nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić