Michał Szpak wydał oświadczenie. To oznacza coming out?!

138

Michał Szpak opublikował w sieci oświadczenie, na podstawie którego można stwierdzić, że jest osobą queer. Poza tym artysta podzielił się dość wymownym nagraniem.

Michał Szpak wydał oświadczenie. To oznacza coming out?!
Michał Szpak (AKPA)

Michał Szpak wybił się dzięki programowi "X-Factor". Charakteryzuje się niemałym talentem, ale i oryginalnym wizerunkiem, na który składają się długie włosy, barwne makijaże, pomalowane paznokcie i niecodzienne kreacje.

Szpak otwarcie wspiera LGBT. Ostatnio natomiast wrzucił do sieci dość długie oświadczenie. Już pojawiły się spostrzeżenia, że w ten sposób dokonał coming outu.

Queerowa istoto, te słowa queerujemy dla Ciebie. Ten świat, w którym żyjemy, to za mało. Za dużo w nim nakazów, restrykcji, przemocy. Za dużo w nim tych, którzy nas nie znają. Za mało w nim barw, czułości, rozkoszy. Nas w nim za mało. (...) Queerarchia to świat, w którym jesteś tym, kim pragniesz być. Queerarchia to świat wolny od stygmatu winy i piętna wstydu. Wolny od tego, co gorsze i lepsze. Świat, w którym możesz być tak męska, tak kobiecy, tak niebinarne, jak tylko jesteś w stanie to sobie wyobrazić. (...) I jeśli kiedykolwiek, queerowa istoto, poczujesz się sama, to pamiętaj: nigdy nie byłaś, nie jesteś i nie będziesz sama. Bo Queerarchia jest w Tobie! Queerarchia jest we mnie i w każdym, kto chce żyć jej prawem. (...) Bądź z nami, queerami - napisał Szpak.

Artysta podzielił się też wymownym nagraniem na TikToku. Wypowiedział się na nim na temat miłości.

Jestem osobą, która uważa, że miłość nie ma płci. (...) Można kochać w różnych formach i spełniać się na różnych płaszczyznach - podkreślił.

Kim jest osoba queer?

Federacja Znaki Równości twierdzi, że termin "queer" posiada wiele znaczeń. Jak go definiuje?

Słowo queer jest obecnie używane jako termin parasolowy, obejmujący całość społeczności LGBTQ+. (...) Stosują go osoby, które nie chcą sprecyzować swojej orientacji seksualnej, ale identyfikują się ze społecznością LGBTQ+ jako całość. Są po prostu nieheteroseksualne i/lub niecispłciowe i nie identyfikują się w pełni bądź wcale z innymi literkami akronimu. Chcą uniknąć ograniczania się do konkretnych restrykcyjnych orientacji i tożsamości oraz uprzedzeń z nimi związanymi. Również jako queer mogą się określać osoby, które po prostu płciowo się nie określają i kulturowo mają problem z identyfikacją swojej płci. Osoby queer mogą odczuwać pociąg do wszystkich tożsamości płciowych - podkreśla Federacja Znaki Równości.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Małgorzata Rozenek wierzy w moc biżuterii
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić