Co za słowa! Hurkacz zareagował na wielki triumf Igi Świątek

5

Iga Świątek we wspaniałym stylu po raz pierwszy w karierze wygrała wielkoszlemowy US Open. Po finale wiele osób gratulowało Polce, a wśród nich znalazł się Hubert Hurkacz. Jego wpis zrobił furorę w sieci.

Hubert Hurkacz i Iga Świątek (Getty Images, Foto Olimpik/NurPhoto)

Patrząc na to, z jakim kryzysem formy zmagała się Iga Świątek tuż przed US Open 2022, niewielu kibiców obstawiało zwycięstwo Polki w Nowym Jorku. Na szczęście obawy o dyspozycję naszej reprezentantki okazały się bezpodstawne.

W najważniejszym momencie tej fazy sezonu liderka światowego rankingu wróciła bowiem do tenisa, jaki prezentowała wiosną, gdy wygrała 37 meczów z rzędu oraz 6 kolejnych turniejów. Znów nie dawała większych szans rywalkom i nie traciła nerwów w trudnych momentach, umiejętnie odwracając losy rywalizacji.

W wielkim finale US Open 2022 Iga Świątek zaprezentowała swój najlepszy tenis. Zagrała kapitalnie i wskazała miejsce w szeregu wiceliderce światowego rankingu Ons Jabeur. Tunezyjka przebudziła się dopiero w połowie drugiej partii, gdy ze stanu 0:3 doprowadziła do remisu. To jej nie wystarczyło.

Iga Świątek się nie przestraszyła. Zachowała pełną koncentrację, dalej robiła swoje i ostatecznie wygrała seta po tie-breaku i cały mecz 2:0. Polka ma zaledwie 21 lat, a już może pochwalić się trzema tytułami wielkoszlemowymi. Do tego jej przewaga w rankingu jest gigantyczna i w tym roku już nikt nie odbierze jej światowej "jedynki".

US Open 2022. Hurkacz pięknie pogratulował Świątek

Zaraz po zakończeniu finałowego meczu, w Polsce wybuchła euforia. W mediach społecznościowych wielu sportowców i dziennikarzy gratulowało raszyniance ogromnego sukcesu. Finałową rywalizację śledził również Hubert Hurkacz, najlepszy polski tenisista z czołowej dziesiątki światowego rankingu mężczyzn.

Hurkaczowi nie poszło w Nowym Jorku, bowiem sensacyjnie odpadł już w drugiej rundzie. Swoje niepowodzenie puścił jednak w niepamięć i cieszył się z kapitalnej gry swojej koleżanki z kortu Igi Świątek. Po jej zwycięstwie napisał na Twitterze: "Wielkie gratulacje Iga Świątek. Kolejne niesamowite osiągnięcie".