Masz suche powietrze w domu? Te metody są darmowe i działają. Wypróbuj

0

Zbliżający się sezon grzewczy sprawia, że przypominamy sobie o tym, jak ważna jest prawidłowa wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Suche powietrze w domu jest bowiem jednym z powodów infekcji oraz przeziębień, które bardzo często zdarzają się w okresie zimowym. Poniżej przedstawiamy darmowe metody na nawilżenie powietrza w domu.

Masz suche powietrze w domu? Te metody są darmowe i działają. Wypróbuj
Nawet nasze czworonogi odczują negatywne skutki suchego powietrza w mieszkaniu. (GETTY, Cris Cantón)

Suche powietrze w domu - objawy

Suche powietrze w mieszkaniu objawia się m.in. pod postacią spierzchniętych ust i suchej skóry, a także zaczerwienionych oczu. O suchym powietrzu może także świadczyć zatkany nos, krwotoki z nosa, częstsze infekcje dróg oddechowych oraz kopnięcia prądem. 

Co ciekawe, nawet nasze czworonogi odczują negatywne skutki suchego powietrza w mieszkaniu. Zbyt suche powietrze w domu powoduje bowiem wzmożone wypadanie sierści, swędzenie skóry, suchość nosa oraz przesuszone opuszki łap Twojego pupila.

Jak nawilżyć powietrze w domu bez nawilżacza?

Żeby nawilżyć powietrze w mieszkaniu, nie musisz kupować nawilżacza. Możesz wypróbować kilka prostych trików, dzięki którym nawilżysz powietrze za darmo.

Nie susz prania w suszarce

Żeby zwiększyć wilgotność powietrza w mieszkaniu, przede wszystkim możesz rozstawić mokre pranie niedaleko kaloryfera. Zamiast suszyć je w suszarce, rozwieś je na stojaku. Piorąc ręczniki, również nie musisz ich suszyć w suszarce. Rozwieszając je na rozgrzanych kaloryferach, możesz być pewny, że tzw. ciężka para, nawilży pomieszczenia w Twoim domu.

Wypróbuj garnek z wodą

Metoda ta wymaga postawienia na gazie garnka z wodą. Gotująca się woda będzie wówczas nawilżała najbliższe pomieszczenia w obrębie garnka. Garnek możesz także postawić przy rozgrzanym kaloryferze.

Regularnie wietrz pomieszczenia

W okresie zimowym nie możemy zapominać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń. W szczególności zaleca się wietrzyć mieszkanie podczas opadów deszczu lub śniegu, kiedy wilgotność powietrza na zewnątrz jest największa. 

Kąpiesz się w wannie? Zostaw wodę po kąpieli

Jeżeli masz taką możliwość, myj się w wannie przy otwartych drzwiach. Po kąpieli nie wylewaj od razu wody, tylko pozostaw ją i pozwól, aby wilgotne powietrze mogło rozejść się po domu. 

Zobacz także: Za oknem niska temperatura. O tym musisz pamiętać, by zaoszczędzić na ogrzewaniuzy
Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić