Dominika Najda| 

Chorują miliony. Zaczyna się od "trzepotania" w klatce piersiowej

0

Arytmia serca to zaburzenia rytmu serca, których nie należy ignorować. Może świadczyć o wielu schorzeniach, w tym chorobach sercowo-naczyniowych. Jak się objawia i kiedy swój stan należy skonsultować ze specjalistą?

Chorują miliony. Zaczyna się od "trzepotania" w klatce piersiowej
Arytmia serca może dawać mylące objawy (Licencjodawca, mutlu bir kare)

Przyczyny arytmii serca to nie zawsze choroby kardiologiczne

Arytmia może objawiać się na wiele sposobów, nie tylko przyspieszonym rytmem serca. Możliwych przyczyn jest wiele, dlatego warto wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę.

Zaburzenia rytmu serca to problem milionów ludzi na świecie, ale przyspieszony rytm serca nie od razu oznacza poważną chorobę kardiologiczną. Czasem jest wynikiem stresu lub bezsenności. Przyczyna nie zawsze jest łatwa do znalezienia, przez co dolegliwość często błędnie jest diagnozowana.

Zaburzenia rytmu serca mogą również wynikać z innych schorzeń, jak choroby tarczycy, cukrzyca i niedobór żelaza. Nawet infekcja wirusowa lub grzybicza może dawać objawy podobne do arytmii serca.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje arytmii. Nadkomorowe zaburzenia rytmu serca, które zwykle występują u osób, które nie cierpią na choroby kardiologiczne. Najczęściej objawiają się trzepotaniem i kołataniem serca. Drugi rodzaj arytmii to komorowe zaburzenia rytmu serca, które wymaga rozpoczęcia leczenia, ponieważ może stanowić zagrożenie dla życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Koronawirus a choroby serca. Lekarz nie ma dobrych wieści

Na jakie objawy należy zwrócić uwagę?

Objawy arytmii nie zawsze są oczywiste. Niektóre symptomy powinny jednak zwrócić naszą uwagę i skłonić do wizyty w gabinecie lekarskim. Niepokój przede wszystkim powinno zwrócić nieregularne bicie serca. Ten objaw również może świadczyć o przemęczeniu i być wynikiem stresu.

Arytmia czasem powoduje uczucie "trzepotania" serca w piersi. Jeśli takie objawy pojawiają się często, również należy skonsultować je ze specjalistą. Często zawroty głowy, duszności i bóle w klatce piersiowej również mogą świadczyć o zaburzeniach rytmu serca.

Chwilowa utrata przytomności może pojawiać się przy arytmii serca. Wtedy koniecznie należy skonsultować się z lekarzem, by wyjaśnić przyczyny epizodów. Nieleczona arytmia może mieć poważne konsekwencje, a nawet doprowadzić do zawału lub udaru.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić