Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!

Natychmiast wypluj gumę do żucia. Inaczej grozi ci choroba

Pixabay.com
Dwutlenek tytanu powoduje uszkodzenie komórek wewnątrz jelit, co nie tylko może narażać nas na infekcje, ale również utrudnia absorpcję niektórych składników pokarmowych. Szkodliwa substancja, znana jako E171, najczęściej występuje w gumach do żucia i słodyczach.

Najgorsze jest przyswajanie dwutlenku tytanu z dużą częstotliwością. Jednorazowa dawka nie ma znaczenia, ale negatywne efekty zaczynają się pojawiać już po pięciu dniach konsumpcji. Osłabia jelita, które mają z tego powodu problem z absorpcją cynku, żelaza i kwasów tłuszczowych. Pogorszeniu ulega również proces rozkładu pokarmu.

Oprócz tego uszkodzone jelito może przepuścić bakterie do systemu trawiennego, co może wiązać się z infekcjami - ostrzega prof. Gretchen Mahler z Binghamton University w USA, cytowana przez "Daily Mail".

Dwutlenek tytanu ma właściwości wybielające. Najwięcej znajdziemy go w gumach do żucia. Oprócz tego można znaleźć go na etykietach przede wszystkim słodyczy, wyrobów sproszkowanych, sosów, majonezów i jogurtów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Bartosz Nowak, 17.02.2017 20:37
Polub nas na Facebooku
0
0reakcji/
0
0
0
0
0
0
0
Komentarze