Dramat Polaków. Jedna pomyłka w karnych

148

Znów dogrywka, i znów rzuty karne. Tym razem jednak Polakom zabrakło szczęścia.

(PAP/EPA/MOHAMED MESSARA)

Mecz zaczęliśmy wyjątkowo dobrze. W pierwszych dwóch minutach Robert Lewandowski strzelił piękną bramkę. Portugalczycy długo nie mogli się podnieść, ale w 33 minucie wyrównali. Gola strzelił Renato Sanches. Później w drugiej połowie bramki już nie padły. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i po 120 minutach gry był remis 1:1. Oawansie do półfinału EURO 2016 decydowały rzuty karne.

Niestety,* strzał Jakuba Błaszczykowskiego wybronił Rui Patricio*, a Portugalczycy okazali się bezbłędnymi egzekutorami "jedenastek". Nasz bramkarz, Łukasz Fabiański, nie miał szczęścia i nie zdołał obronić żadnego strzału Ronaldo i spółki.

Tak oto kończy się nasza przygoda z Euro 2016. Wszystko zaczęło się od meczu z Irlandią Północną, który wygraliśmy 1:0. Kolejne spotkanie zagraliśmy z Niemcami i zremisowaliśmy w nim 0:0. Wyjście z grupy przypieczętowaliśmy pokonaniem Ukrainy 1:0.

Kolejny mecz to potyczka ze Szwajcarią. Wtedy regulaminowy czas gry zakończyliśmy wynikiem 1:1. Spotkanie wygraliśmy dopiero po serii rzutów karnych. Polacy trafili wszystkie pięć razy, a Szwajcarzy, na nasze szczęście, raz spudłowali.

Autor: Krzysztof Narewski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.