Koszmar na drogach. Do końca świątecznej przerwy daleko

Policyjna akcja "Znicz 2016" jeszcze się nie skończyła, ale jej statystyki już są więcej niż niepokojące.

Obraz
Źródło zdjęć: © PAP | Darek Delmanowicz
Kamil Karnowski

Tylko w sobotę i niedzielę na drogach zginęły 23 osoby. W 272 wypadkach rannych zostało 338 osób. Policjanci mają też pełne ręce roboty przez nietrzeźwych kierowców. Tych, którzy wybrali się w drogę na "podwójnym gazie", przyłapano podczas kontroli aż 776 razy. Akcja "Znicz 2016" potrwa do środy 2 listopada, więc można się spodziewać, że liczby będą wtedy o wiele większe.

Prawdopodobnie będzie gorzej niż rok temu. Dla porównania, podczas zeszłorocznej akcji, z ruchu wyeliminowano 1337 kierowców. W 294 wypadkach zginęło 36 osób, a 340 zostało rannych. Policjanci przypominają, że najniebezpieczniej na drogach jest podczas powrotów z rodzinnych wizyt.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Wybrane dla Ciebie