REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Mieśnik29.04.19 (08:29)

500 plus na każde dziecko. Efekt? Sprzężenie zwrotne dla PiS [NASZE BADANIE]

Można go kochać, albo nienawidzić. Ale nie można nie doceniać politycznego sprytu Jarosława Kaczyńskiego. Za 500 plus na każde dziecko mogą oczywiście stać altruistyczne przesłanki. Polacy są jednak przekonani, że pójdą za tym również polityczne profity dla formacji nieformalnego "naczelnika państwa".
Jarosław Stróżyk / East News

Od pierwszego lipca program 500 plus ma zostać rozszerzony również na rodziny wychowujące tylko jedno dziecko. Cytując inżyniera Mamonia z kultowego "Rejsu" z całą pewnością można stwierdzić, kto za to zapłaci

"Pan płaci, pani płaci, my płacimy. To są nasze pieniądze proszę pana. Społeczeństwo".

REKLAMA

Kto zaś zyska? No powiedzmy, że rodziny. A przynajmniej te rodziny, które mniej łożą do wspólnego budżetu Polaków, choćby w podatkach. Jest jednak ktoś, dla kogo program 500 plus, jest tak naprawdę programem 500 plus do kwadratu.

To Jarosław Kaczyński i jego polityczna formacja. W naszym badaniu na panelu Ariadna Polacy w większości nie mają wątpliwości, że wprowadzenie tego rozwiązania zwiększy poparcie dla PiS. Uważa tak aż 47 proc. respondentów.

Ariadna

Zaledwie 19 proc. uważa zaś, że rozwiązanie to nie będzie miało wpływu na poparcie dla tej formacji politycznej, a 6 proc. uważa, że... słupki PiS w sondażach spadną.

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1054 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 19 – 22 kwietnia 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij