Wróć na
Piotr Mieśnik, p.o. redaktora naczelnego WP
|
aktualizacja

500 plus na każde dziecko. Efekt? Sprzężenie zwrotne dla PiS [NASZE BADANIE]

563
Podziel się

Można go kochać, albo nienawidzić. Ale nie można nie doceniać politycznego sprytu Jarosława Kaczyńskiego. Za 500 plus na każde dziecko mogą oczywiście stać altruistyczne przesłanki. Polacy są jednak przekonani, że pójdą za tym również polityczne profity dla formacji nieformalnego "naczelnika państwa".

500 plus na każde dziecko. Efekt? Sprzężenie zwrotne dla PiS [NASZE BADANIE]
(East News, Jarosław Stróżyk)

Od pierwszego lipca program 500 plus ma zostać rozszerzony również na rodziny wychowujące tylko jedno dziecko. Cytując inżyniera Mamonia z kultowego "Rejsu" z całą pewnością można stwierdzić, kto za to zapłaci

"Pan płaci, pani płaci, my płacimy. To są nasze pieniądze proszę pana. Społeczeństwo".

Kto zaś zyska? No powiedzmy, że rodziny. A przynajmniej te rodziny, które mniej łożą do wspólnego budżetu Polaków, choćby w podatkach. Jest jednak ktoś, dla kogo program 500 plus, jest tak naprawdę programem 500 plus do kwadratu.

To Jarosław Kaczyński i jego polityczna formacja. W naszym badaniu na panelu Ariadna Polacy w większości nie mają wątpliwości, że wprowadzenie tego rozwiązania zwiększy poparcie dla PiS. Uważa tak aż 47 proc. respondentów.

Zaledwie 19 proc. uważa zaś, że rozwiązanie to nie będzie miało wpływu na poparcie dla tej formacji politycznej, a 6 proc. uważa, że... słupki PiS w sondażach spadną.

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1054 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 19 – 22 kwietnia 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(563)
kloszard
rok temu
PiS po prostu zrobi wszystko, żeby jej hasło stało się rzeczywistością - Polska w ruinie
Edek
rok temu
Jakby nie patrzeć, na tyle wydanej kasy przez PIS, wynik wyborczy będzie mizerny.
Mm
rok temu
Pis rozdaje nasze ,czyli spoleczeństwa pieniadze ,na prawo i lewo po to żeby wygrać wybory. A po wyborach zabiorą pieniądze na 1 dziecko i wprowadzą taki zamordyzm , ale to będzie już za póżno.LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ KUPIĆ ZA NASZE PIENIĄDZE. WOLNOSC PONAD WSZYSTKO.!!!!!!!!!!!!!!!
lol
rok temu
pis zostawi Polskę w ruinie
Sędzia
rok temu
Jaki to polityczny spryt ? To zwykła kradzież cudzej kasy na zakup głosów i władzy. To potrafi każdy i to już oczywiście nie jest demokracja tylko farsa, która się nazywa "gigantyczna korupcjokracja", której nikt jeszcze w tym kraju nie widzi i nie umie prawidłowo nazwać
Najnowsze komentarze (563)
bajka
rok temu
To ci lisek chytrusek, pamietacie jak mu w koncu serek wypadl z pyska?
Zet
rok temu
Zadluzenie Polski wzroslo w zeszlym roku. Nieumiarkowane rozdawnictwo kasy poprawi nastroje I sondaze wyborcze na krotka mete. Ktos I tak w przyszlosci za to zaplaci - nasze dzieci I wnuki. Prezesowi wszystko jedno bo na nim rod sie konczy. Poza tym glosno krzycza o dawanej kasie a po cichu wprowadzaja nowe podatki o ktorych dowiemy sie przy kolejnych rozliczeniach PIT. Za darmo nic nie ma.
jadzia
rok temu
On się śmieję, uśmiecha, czy wyśmiewa się z nas?
As
rok temu
Dla jednych 500+ dla innych 500-. Zobaczcie jak wszystko zdrożało.
Dron
rok temu
Zawsze miałem dla nich palec!!! Teraz dojdzie drugi!!! I nie chodzi o kciuki!!!
Marcus
rok temu
Nie mam nic przeciwko temu, żeby wspomagać rodziny, bo wychowując wiele dzieci ponosi się ogromne koszty.Jednak rozdawanie pieniędzy zawsze odbywa się kosztem ludzi pracujących i jest po prostu niesprawiedliwe. Niech to będzie odpis od podatku, niech to będzie ulga w Vacie, ale uważam, że choć jedna osoba w takiej rodzinie powinna pracować.
t
rok temu
wie ze jak nieda to i tak wykradna kase jak ekipa tuska!
a my weźmiemy...
rok temu
zagłosujemy, bo te pieniądze należą się nam, jak im ponad set tysięczne przychody roczne - kiełbachę sami zjedzcie dobrodzieje
Stek
rok temu
Polacy nie dajcie sobie wmówić ,że to jakaś partia polityczna nami rządzi wg konstytucji to my sprawujemy władzę . Nie wodzowie, nie 170 posłów tylko my!!! każda ustawa powinna być przedyskutowana za pomocą referendum z narodem a nie podejmowana przez jedną czy dwie osoby w państwie to nie jest demokracja!!!. Demokracja jest w Szwajcarii gdzie narodu pytali czy podnieś im pensje...u nas tez ponoć pytają jeżdżąc po Polsce ale czy mają tysiące podpisów pod swoimi ustawami? czy każda z nich jest napisana tak abyśmy przed jej przyjęciem wiedzieli jaki ma kształt i co dla nas oznacza? Narodzie polski podnieś się z kolan i nie głosuj na partie polityczne tylko na tych, który oddadzą władzę w nasze ręce na tych którzy gwarantują nam referendum, inicjatywę narodową i weto narodowe gdy się nam ich ustawy nie podobają!!!
zefir
rok temu
Za pieniądze ( judaszowe ) można osiągnąć cel
he-man
rok temu
500+ wezmę. Na PiS nie zagłosuję. Bo to cios w naszą ukochaną ojczyznę. Z kolei głos oddany na PO to jak ponowne otwarcie zabliźnionej już rany.
lewapx
rok temu
No to mamy jak w Grecji przed kryzysem. Proponuję dalej dmuchać balon wyborczy, aż pęknie i oprócz zepsutego powietrza i śliny nic nie zostanie. Szkoda, liczyłem na marną, ale spokojną emeryturę.
Dżin
rok temu
Płaczą od 4 lat, będą płakać kolejne 4, i później znowu 4. A wszystko jakoś działa. Obudźcie się ! Które media was okłamują ?
P.
rok temu
Promocja złodziejstwa. Okradanie przedsiębiorczych i zaradnych obywateli przez przeciętne pospolstwo. Karygodny bolszewicki obyczaj. Doprowadza każde państwo do gospodarczej ruiny.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić