Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
03.12.15 (22:05)

Ścielisz łóżko? Niszczysz swoje zdrowie

Zazwyczaj robimy to automatycznie. Budzimy się rano i ścielimy łóżko. Chcemy, aby w mieszkaniu panował ład, a nasze miejsce do spania było czyste i schludne. Okazuje się jednak, że lepsze jest wrogiem dobrego. Wszystkiemu winne są roztocza.
Pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu Kingston udowadniają negatywne konsekwencje porannego ścielania łóżka. Pościel, która jest idealnie dopasowana i ułożona to rewelacyjne siedlisko dla rozwoju roztoczy. Przedłuża to ich żywotność i sprzyja rozmnażaniu.

East News
REKLAMA

Nie zwracamy uwagi na to, że po nocy nasza pościel jest ciepła i wilgotna. Właśnie w takich warunkach, tworzy się najlepszy klimat dla rozwoju tych pajęczaków. Im ich więcej, tym większe ryzyko wystąpienia zachorowań takich jak: katar sienny, astma, zmiany skórne czy nawet bezsenność.

Jak podaje krokdozdrowia.pl, Stephen Pretlove, kierownik zespołu naukowców przeprowadzających badania uważa, że aby zapobiec chorobom wywołanym przez roztocza – należy nigdy nie ścielić łóżka zaraz po przebudzeniu. Należy natomiast otworzyć okno. Dzięki temu, że świeże powietrze i promienie słoneczne swobodnie docierają do naszego łóżka, eliminujemy namnażanie się szkodników.

Pixabay.com

Dla wielu z nas to dobra wiadomość. Kiedy rano, ktoś zwróci nam uwagę, że łóżko jest nie zaścielone, mamy dobry, naukowy argument dlaczego. Należy jednak pamiętać o częstej zmianie pościeli, wietrzeniu swojej sypialni, dostarczeniu jak największej ilości światła słonecznego i problem z roztoczami rozwiązany.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij