Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski08.01.19 (10:22)

12 tys. ludzi odciętych od świata. Atak zimy w Austrii

Austriacy wprowadzają stan najwyższego zagrożenia lawinowego i stan wyjątkowy w gminach Poelstal i Hohentauern w Styrii. W Alpach zaginęło kilku turystów, a wiele miejscowości jest odciętych od świata.
PAP/EPA

Ostry atak zimy w Austrii. Burze śnieżne, z jakimi zmagają się Austriacy, uniemożliwiają poszukiwania zaginionych przy użyciu smigłowców. W kraju związkowym Salzburg od soboty trwają poszukiwania dwóch osób. Turystów prawdopodobnie zabrała lawina. Również w Dolnej Austrii poszukiwani są dwaj narciarze.

Dwie osoby zginęły w niedzielę rejonie Vorarlbergu - informuje RMF 24.

REKLAMA

12 tys. ludzi pozostaje odciętych od świata. Dopóki śnieg nie zostanie usunięty z dróg, do wielu miasteczek nie będzie można się dostać. Jeśli sprawdzą się prognozy, które przewidują jeszcze większe opady śniegu, w Tyrolu również wprowadzony zostanie najwyższy stopień zagrożenia lawinowego i stan klęski żywiołowej.

W rejonie Hochkar hotelowi goście, pracownicy oraz mieszkańcy mają zostać ewakuowani na czas prewencyjnego odstrzału lawin. Do tego czasu drogi dojazdowe do kurortów, z powodu zagrożenia zejścia lawin, pozostaną zamknięte - dodaje RMF 24.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij