Wróć na
Piotr Kalsztyn
|
aktualizacja

11-letni chłopiec zgwałcił 9-letnią koleżankę

108
Podziel się

Młodociany gwałciciel prawdopodobnie nie zostanie ukarany. W Irlandii osoby poniżej 12. roku życia przeważnie nie odpowiadają za przestępstwa przed sądem.

11-letni chłopiec zgwałcił 9-letnią koleżankę
(iStock.com, erwo1)
bCYKIAWJ

Irlandzcy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie gwałtu na 9-latce. Napaści seksualnej w prowincji Leinster miał dokonać 11-letni znajomy dziewczynki. Dzieci znały się, ale nie były parą – informuje "The Irish Time". Dziewczynkę uratowała sąsiadka, która zabrała ją do jej domu. Ze względu na delikatny charakter sprawy policja nie zdradza szczegółów śledztwa.

*Według irlandzkiego prawa współżycie z dzieckiem poniżej 16. roku życia jest uznawane za gwałt. *Nie ma znaczenia, czy stosunek odbył się za przyzwoleniem, czy też nie. Zdaniem Irlandczyków dziecko nie może wyrazić zgody na kontakt seksualny.

*Większość tego typu przypadków jest zamiatana pod dywan. *12 lat temu podniesiono w Irlandii wiek, w którym dzieci są pociągane do odpowiedzialności karnej. Wcześniej było to 7, a od czasu wprowadzenia nowego prawa jest to 12 lat. Dzieciom poniżej 12 roku życia można przedstawić jednak zarzuty kryminalne w przypadku poważnych przestępstw. Wśród nich jest m.in. gwałt.

bCYKIAWL

Zobacz także: 30 lat więzienia dla gwałciciela? Nowy projekt ministerstwa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCYKIAXm
KOMENTARZE
(108)
Max
2 lata temu
"Dzieci znały się ALE NIE BYŁY PARĄ" - o czym my mówimy, o byciu parą przez 9 i 11 letnie dzieciaki??? LUDZIE, LITOŚCI!!!!!!!!!
O
2 lata temu
Parą? To są przecież jeszcze dzieci...
poprawcie art...
2 lata temu
Gardaí to nie miasto!!! to nazwa policji, tak sie nazywa policja w Irl, Gardaí lub Garda, kto to pisal?
bCYKIAXn
benia_ata
2 lata temu
Chłopie zastanów się jak piszesz!!!!! PARĄ??????????, DZIECI??????
gość
2 lata temu
"12 lat temu podniesiono w Irlandii wiek, w którym dzieci są pociągane do odpowiedzialności karnej. Wcześniej było to 7." Jeżeli 12 lat temu w Irlandii, można było pociągać 7 letnie dzieci do odpowiedzialności karnej, to było "Średniowiecze" !!!
Najnowsze komentarze (108)
Zbyszek
2 lata temu
To jakieś jaja. Kto nie bawił się jako dziecko w doktora albo w mamę i tatę?
Scarlet Batle...
2 lata temu
Tak naprawde to wsxydtko i st niejasne i nie ma co die nakrecac!!!
Scarlet Batle...
2 lata temu
Dokladnie..!!!
Scarlet Batle...
2 lata temu
Dokladnie, ten kto pisal ten reportaz jest niekompetentny ..dzieci w tym wieku para? Halo! Cos tu nie gra..
jtn
2 lata temu
Czemu się dziwicie- dzieci znały sie ale nie były parą...... muzułmanie
mama
2 lata temu
Irlandia niedawno ujawniła jak Biskupi i księża przez 50 lat wykorzystywali seksualnie w prowadzonych przez siebie domach dziecka dzieci upośledzone i kalekie.Czy nasi tez tak planuja robić wymuszając na politykach wprowadzenia zakazu Aborcji?
bachna
2 lata temu
nowoczesne wychowanie gender.Coraz młodsze dzieci od przedszkola wspólne spanie, dotykania.
MNB
2 lata temu
JAK SIĘ TO CZYTA WŁOSY DĘBA STAJĄ .DZIECI 11 I 9 LAT NIE BYŁY PARĄ ? A CZYM TE DZIECI SIĘ KARMI W TELEWIZJI LAPTOPIE WULGARNYMI WYPOWIEDZIAMI SEKSEM OPOWIADANIU O ZŁODZIEJSTWACH TAK JAKBY SIĘ CHLEB MASŁEM SMAROWAŁO .WSZYSTKO JEST NA WYCIĄGNIECIE RĘKI .ŻADNYCH ZAHAMOWAŃ STOSOWNYCH DO WIEKU
bCYKIAXf
Jery
2 lata temu
On zgwałcił, czy został zgwałcony...........
Lem
2 lata temu
Jezykiem!
harcerzyk
2 lata temu
"Według irlandzkiego prawa współżycie z dzieckiem poniżej 16. roku życia jest uznawane za gwałt." No i bedzie problem, bo oboje byli ponizej, czyli kto bedzie oskarzony?
asdfg
2 lata temu
Czy 11 latek był inny niż biały? Może kóz zabrakło dla niego bo ojciec się zabawiał. Kiedyś jak dmuchał pod ogon kozę to jakiś dowcipniś pierdyknął z korkowca. Tacie tylko rogi w rękach zostały i kaczyński na wierzchu.
amen
2 lata temu
jezusie chrystusie,spraw aby osoby ktore redaguja teksty na portalach internetowych..wczesniej nic nie pily..ani nic nie -wachaly....amen
agfasgsa
2 lata temu
A kiedy w Polsce odpowiedzialność karna od 12 roku życia ?????????????????
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić