Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kajetan Szuwar
|
aktualizacja

14 miesięcy aresztu za samoobronę. Sąd uniewinnił posiadacza broni

140
Podziel się

Sąd uznał, że mężczyzna oskarżony o próbę zabójstwa sam został napadnięty.

14 miesięcy aresztu za samoobronę. Sąd uniewinnił posiadacza broni
(Agencja Gazeta, Maciej Swierczynski/Agencja Gazeta)
bETFjwut

Koniec procesu Adriana C. oskarżonego o próbę zabójstwa. Mężczyzna został uniewinniony. Sąd uznał, że miał prawo bronić się przed napadem, a nawet użyć broni palnej. W oczekiwaniu na wyrok mężczyzna spędził w areszcie ponad rok.

Oskarżony Adrian C. wracał rowerem na wrocławskie osiedle Nowy Dwór. Przewrócił się, kiedy niepilnowany pies wbiegł mu pod koła. Mężczyzna próbował jedynie - jak twierdził przed sądem - odepchnąć zwierzę.

Odepchnąłem go nogą i wtedy zauważyłem, jak biegnie w moją stronę dwóch mężczyzn - tłumaczył.

bETFjwuv

*Jego zachowanie w stosunku do psa nie spodobało się dwóm mężczyznom, którzy zaczęli gonić rowerzystę. *Jeden z nich - miłośnik zwierząt, usprawiedliwiał atak przed sądem myśląc, że Adrian C. kopnął psa.

Uciekający przed atakującymi mężczyzna przewrócił się ponownie po 20 przejechanych metrach. Chwilę później wyjął czarnoprochowy rewolwer, na który w Polsce nie potrzeba zezwolenia. Strzelił ostrzegawczo w powietrze. Jeden z napastników zrezygnował. W ręku drugiego Adrian C. miał zobaczyć nóż. W panice strzelił, poważnie raniąc napastnika.

*Późniejsze 14 miesięcy rewolwerowiec spędził w areszcie. * Zarzutem było "usiłowanie zabójstwa". Dopiero 28 czerwca sąd uznał, że przestępstwa nie było. Sędzia stwierdził, że rowerzysta miał prawo bronić się przed atakiem i nie przekroczył granic obrony koniecznej. To postrzelony Damian G. został jednoznacznie uznany za atakującego. Adrian C. jedynie uciekał, a później się bronił.

Wydany wyrok nie jest prawomocny. Za ponad roczny pobyt w areszcie, poszkowany. może domagać się odszkodowania.

bETFjwuB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETFjwuW
KOMENTARZE
(140)
ja
3 lata temu
Sprawny jegomość, w trakcie 20-to metrowej ucieczki załadował czarnoprochowca:), pełen szacun.
KM
3 lata temu
Co za kraj... w normalnej rzeczywistości napastnika zapakowaliby w worek a broniącego puścili do domu po przesłuchaniu i obejrzeniu monitoringu. Tak.. w normalnym kraju możesz się bronić. U nas - masz się najpierw poddać napaści a później ewentualnie spróbować obrony, oczywiście w sposób nie narażający zdrowia i życia napastnika.
gość
3 lata temu
Najwyższy czas, aby prawo chroniło napadniętego, a nie napastnika!
bETFjwuX
br
3 lata temu
koczorka też odstrzelić!
No i prawidło...
3 lata temu
bo nie można czuć sie bezpiecznie wiec warto mieć straszaka czy gazówke,ja mam od roku ale na szczęście nie musiałem użyć,jak ktos napada to trzeba sie bronić !!!
Wrocławianin
3 lata temu
Szkoda że nie zastrzelił agresywnego psa i jego również agresywnego właściciela. Byłoby o jedno zagrożenie mniej, dla społeczeństwa Wrocławia.
Kris
3 lata temu
A ten sędzia który przyklepal areszt odpowie w jakiś sposób ?
kazek
3 lata temu
mnie taki piesek złamał "rękę" wyrwał się babie i chciał mnie uściskać,pół roku gips,cztery miesiące rekonwalescencja,zero odszkodowania /wypiłem wcześniej piwo/ cztery lata włóczenia się po sądach,wyjechałem z kraju,ręka niezbyt sprawna,fizycznie nie mogę zbyt długo pracować,jestem na socjalu u naszych sąsiadów,psów nienawidzę,a raczej ich właścicieli,
Andre
3 lata temu
czyli jak ktoś nie ma broni by strzelić w powietrze to jego otłuc można?
sien
3 lata temu
w jaki sposób został zaatakowany, z treści art. wynika ze go gonili. Jeśli za kimś biegnę kto zranił mi psa, by np. ustalić kim jest to może mnie zastrzelić.
Ewa
3 lata temu
Ciekawe dlaczego bez wyroku siedział broniący się facet z areszcie. Kim byli ci właściciele psa? Kocham zwierzęta ale agresywne trzeba trzymać na smyczy.
maro
3 lata temu
Chociaż jeden sprawiedliwy w sądach...
Tyt
3 lata temu
Brawo dla sędziów w końcu normalne podejście.
bETFjwuP
Stiff
3 lata temu
Za to, że bronił się przed nożownikiem siedział ponad rok? A napastnik śmiał się wolny? O co tu chodzi? Co to za kraj ta Polska. Mamy system sprawiedliwości, czy ordynarny system obrony zła?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić