o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

7-latka z rzadką chorobą po ugryzieniu przez kleszcza

16
Podziel się

Matka 7-letniej dziewczynki ostrzega innych rodziców przed chorobami spowodowanymi ugryzieniem przez kleszcza. Po powrocie z obozu dziecko doznało paraliżu kleszczowego.

7-latka z rzadką chorobą po ugryzieniu przez kleszcza
(iStock.com)
bEqBhFzF

Heidi Ganahl powiedziała, że we włosach córki znalazła kilka kleszczy. Wyciągnęła je, zadzwoniła do lekarza i obserwowała rany po ugryzieniach. Jednak po 10 dniach noga dziewczynki zaczęła drętwieć.

Kobieta miała przeczucie, że dzieje się coś złego. Pojechała z córką do szpitala. U 7-latki rozpoznano paraliż kleszczowy. Ganahl wspomina, że jej rodzina przeżyła dramatyczne 12 godzin. Przez cały ten czas lekarze starali się usunąć niewielką część kleszcza, która pozostała w ciele dziewczynki.

bEqBhFzH

Matka przestrzega innych rodziców. Nawołuje, by często sprawdzać swoje pociechy pod kątem kleszczy. Radzi, by w przypadku znalezienia pasożyta, usunąć go pęsetą i dokładnie oczyścić ranę mydłem i wodą. Przez następne 14 dni należy obserwować, czy u dziecka nie pojawiają się żadne niepokojące objawy.

Zobacz także: Zobacz także: Nowy wirus przenoszony przez kleszcze

Paraliż kleszczowy jest rzadką chorobą, która może wystąpić po ukąszeniu. Najczęściej występuje u dzieci poniżej 8. roku życia. Jest spowodowany toksyną zawartą w ślinie kleszczy, wprowadzoną do organizmu żywiciela po ukąszeniu. Paraliż postępuje od nóg w górę ciała. Jeśli kleszcz nie zostanie całkowicie usunięty, choroba może doprowadzić do śmierci.

bEqBhFzN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqBhFAi
KOMENTARZE
(16)
Agssjdjd
2 lata temu
W Polsce wiedza na temat chorób odkleszczowych jest ZEROWA. Dalej wierzy się w mity, że jak nie ma rumienia to nie doszło do zakażenia albo ze bolerioze roznoszą tylko kleszcze. Tragedia
Tamara
2 lata temu
Idę wydoić krowę
stara baba
2 lata temu
Odgrzewane kotlety, ten artykuł widzę po raz enty a pierwszy raz z rok temu....
bEqBhFAj
33
2 lata temu
kleszcze były celowo zarażane w USA ale experyment wymkną się z pod kontroli na cały świat.
Nick
2 lata temu
Cały czas mam wrażenie, że te szczepienia od kleszczy są mało skuteczne. Jakos tak ciągle ogólnikowo opisywane - nie ma nazwy wirusa, nie wiadomo jakie powikłania mogą być. Ciekawe, czy czasem inne wcześniejsze szczepionki nie powodują, że ten wirus uaktywnia się bardziej. Kiedyś jakby sporo mniej było problemów po ugryzieniu przez kleszcza...
Poldek
2 lata temu
I to bylo w puszczy Noteckiej czy Bialowieskiej? Bo gdyby kleszcze tak strasznie roznosily choroby to problem z lesnikami i myśliwymi rozwiazal by sie sam. Odkazanie przy pomocy wódki nic nie daje.
epidemia szcz...
2 lata temu
Organizm dziecka walczący z epidemią szczepień został już tak osłabiony, że nie potrafił poradzić sobie z toksyną kleszcza
Nick
2 lata temu
A gdy podczas usuwania kleszcza u mojej 1.5 rocznej córki główka pozostała a tułów się oderwał i pojechaliśmy na SOR w Gdańsku to lekarze nawet się nie podnieśli z krzeseł twierdząc że to bzdet i jestem przewrazliwiona a oni takimi błachymi przypadkami się nie zajmują o skierowali nas do przychodni, a tam lekarka kazała czekać aż ta pozostała część kleszcza obeschnie i sama odpadnie..
wuj Sam
2 lata temu
macie wojne chemiczno-biologiczna nie potrzeba karabinów
Kirk
2 lata temu
Władza nic z tym nie robi. Co roku trąbią, że jest tego dziadostwa co raz więcej, a oni nic. Za pewne firmy farmaceutyczne już odpowiednio zadbały o to by szczepionki się dobrze sprzedawały.
dd
2 lata temu
jesienią cały naród wypala suche trawy i problem kleszczy zniknie
Adio
2 lata temu
Nawet z dziewczyna nie mozna sie pobzykac na lace bo jeszcze Cie kleszcz w du..ugryzie...co to za relaks ?!?! Wiecej stresu jak czego !
X
2 lata temu
Heidi Ganahl...? To Polka? Czy może "news" skopiowany z niemieckiej strony, w związku z epidemią afrykańskich kleszczy-gigantów przywleczonych za naszą zachodnią granicę przez gromady niezbyt dbających o higienę migrantów z Afryki?
bEqBhFAb
Bastek
2 lata temu
Są szczepienia przeciwko kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych ale wirusowe, moja córka była szczepiona i zachorowała na bakteryjne odkleszczowe zapalenie opon mózgowych... Szczepić jak najbardziej ale to nie wszystko!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić