o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

80 proc. klientów sklepów w Polsce kupuje w niedzielę

20
Podziel się

PiS wprowadzając zakaz handlu w niedzielę, uderzy w zdecydowaną większość Polaków robiących zakupy.

80 proc. klientów sklepów w Polsce kupuje w niedzielę
(Shutterstock.com)
bDUrHSqd

*Niedzielne zakupy dzielą Polaków. *Tylko 20 proc. kupujących unika tego dnia wizyt w supermarketach. Ceneo.pl przepytało 3,5 tys. osób. Płeć nie ma znaczenia. Z badań wynika, że równie chętnie w niedzielę zakupy robią zarówno kobiety (81 proc.), jak i mężczyźni (77 proc.). Nie ma znaczenia również miejsce zamieszkania. W dużych miastach za kupowaniem w ostatni dzień tygodnia opowiedziało się 83 proc. badanych, a w małych miastach i na wsi - 78 proc.

Co najczęściej kupujemy w niedzielę? Artykuły spożywcze nabywa ok. 70 proc. badanych, a do częstego kupowania tej kategorii akurat w niedzielę przyznaje się 43 proc. Kolejne są ubrania oraz sprzęt elektroniczny - czytamy.

*Dlaczego Polacy decydują się na zakupy dopiero pod koniec tygodnia? *Główny argument to brak czasu. Niektórzy z ankietowanych wskazywali jako powód również mniejszy tłok.

bDUrHSqf

Autor: Jan Muller

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUrHSqG
KOMENTARZE
(20)
jakajar
5 lata temu
Pracowałem kiedyś w firmie, w której był telefon dyżurny działający 24/7. Nikt nie chciał go brać, wszyscy wykręcali się jak mogli bo wzięcie tego telefonu często oznaczało siedzenie po godzinach do późnej nocy. Potem jeden z nas zwolnił się i poszedł do innej firmy. Spotkaliśmy się jakiś czas potem i ktoś żartem zapytał go czy też ma w firmie telefon dyżurny. I okazało się, że ma i że pracownicy się przepychają w kolejce to tego telefonu. Każdy chciał go wziąć bo za to była super premia. Nowi pracownicy mogli pomarzyć o dopchaniu się do tego telefonu. Dlaczego zamiast zakazywać handlu w niedzielę nie można spowodować, żeby ludzie chętnie pracowali w niedzielę? Jakieś to wszystko porąbane.
janusz
5 lata temu
i tak do kościoła tych ludzi nie zagonią! jak ktoś chce to będzie w kościele i do sklepu zdąży i na ryby! coraz smutniejszy ten kraj się robi!
kwch
5 lata temu
Oj nie panikujcie. Zakaz handlu w święta niby obowiązuje a co? Wszystkie Żabki, Małpki, monopolowe i mniejsze sklepiki są pootwierane. Nigdy nie ma problemu z zakupami w święta a niby jest zakaz handlu. Zważając na to, że ciężko trafić na Polską sieć sklepów we własnym kraju, to dobrze akurat. Zyskają mniejsze sklepiki. Więcej naszej kasy zostanie w kraju. Ale w sumie osobiście bym wolał aby stawki za niedzielną pracę liczone były kilkukrotnie jeżeli za ladą nie stoi właściciel. Problem by się sam rozwiązał .
bDUrHSqH
kot
5 lata temu
ci co najwięcej krzyczą niech sami pracują w niedzielę , najlepiej za darmo
katarynka
5 lata temu
ale wolne soboty i niedziele mają być przede wszystkim dla tych którzy musza wtedy pracować!!! dlaczego wszyscy skupiają się na tym że nie będzie można zrobić zakupów, a nikt nie myśli o tych, którzy muszą być wtedy w pracy.
Najnowsze komentarze (20)
rudolf
5 lata temu
Przecież to projekt społeczny, nie kłamcie.
Gość
5 lata temu
Jan Muller głupi ciulu!!! Zapytaj ekspedientek i ich rodzin, a nie zblazowanych klientów, co to w sobotę ciężko zrobić im zakupy! W tygodniu żonę widuję jedynie rano, gdy jeszcze śpi po drugiej zmianie w sklepie (wraca zwykle około 24, a i nie rzadkie są przypadki gdy o 2 w nocy) i chwilę wieczorem, gdy podchodzę do sklepu żeby móc ją spotkać i jeżeli czasem się uda zamienić parę słów. Wolną sobotę albo niedzielę ma raz na trzy miesiące. Owszem ma jeden dzień wolny w tygodniu, ale jest tak padnięta, że i tak jest nie do użytku. Nie piszczcie tylko w komentarzach o inspekcji pracy. Znam jej prawa, bo skończyłem studia na tym kierunku i wciąż mam z nim wiele wspólnego, ale w niewielkiej miejscowości gdyby się poskarżyła, to pracy już nie znajdzie.
Pracuś
5 lata temu
Ja robię zakupy w niedziele, bo przez 6 dni pracuję. Co ja mówię "pracuję" za zap....lam. PiS ma głupie pomysły bo jest naciskany przez kościół w którym wciąż spada frekwencja. Kościelni mają nadzieję, że gdy sklepy będą zamknięte to z nudów ludzie pójdą do kościoła. Cha, cha, cha. Pójdą na piwo lub będą oglądać seriale. Kościół jest teraz na przed ostatnim miejscu. Mam sąsiadów, którzy się skrzykują i modlą się u siebie. Co niedziela w innym domu. I wszyscy tam się garną. Po modlitwach jest spotkanie towarzyskie. Ci którzy przychodzą, przynoszą poczęstunek, napoje. Na koniec wszyscy zmywają talerze i sprzątają. Nikogo to nie obciąża. I jest pięknie. Bez kościelnych można się modlić w skupieniu. Nikt nikomu nie przerywa. Nikt nie wygłasza głupich naciąganych kazań.
kredytoooo
5 lata temu
mi to jest obojętne czy będzie można czy nie , natomiast mam już swoje lata , pracowałem w niedziele święta sądziłem że jak zarobię kasę to będzie ok. po latach dzieci zadali mi pytanie , gdzie byłeś już nam nie jesteś w chwili obecnej potrzebny , tłumaczenia , po co , jeśli ty kupujesz to może pośredni w niedziele lub święta niszczysz czyjeś życie naturalnie te emocjonalne , ale bywają i wyjątki stare knury , maciory , sorry to tzw, single , unikajcie tego , pozdrawiam
pracuję w nie...
5 lata temu
Paliwo zatankować w sobotę,obiad ugotować w domu a nie do restauracji,film oglądnąć w telewizji a nie do kina w niedzielę,zoo tylko w tygodniu-zwierzęta też chcą odpocząć itd., itd.Dlaczego tylko sklepy?Nagonka na handel,kto ma w tym interes?Temat zastępczy...
xxcxcxc
5 lata temu
Ale mnie to "uderzy"! W niedziele kupuje sie alkochol, reszte mozna w poniedzialek albo piatek. A co z ludzmi ktorzy musza w tych sklepach sprzedawac???
panZ
5 lata temu
ja jak pracuje do poźnego wieczoru wraz z sobotą -To kiedy mam coś sobie kupić?(urlop specjalnie będę brał)
jjjj
5 lata temu
wszelkie sklepy sa codziennie do soboty otwarte do 22. i calodobowki. Wiec gadanie ze w tygodniu niema czasu na zakupy to czysty populizm.
bDUrHSqz
sunny
5 lata temu
Pracuję od kilkunastu lat w handlu i przepracowałam mnóstwo niedziel... Każdemu który narzeka że sklepy będą zamknięte polecam 3 niedziele za ladą a ich drugiej połówce wypad z dzieckiem za miasto nad wodę albo na narty - szybko zmienicie zdanie - sami będziecie chcieli zakazu handlu. A jeżeli nie potraficie zrobić zakupów od poniedziałku do soboty to znaczy tylko tyle że jesteście kompletnie niezorganizowani...
może tak
5 lata temu
Po co zakazywać? Wprowadzić tylko np 20% podatek od luksusu zakupów w niedzielę i święta na premię dla sprzedających, to znaczy pracujących czynnie przy sprzedaży!!
katarynka
5 lata temu
ale wolne soboty i niedziele mają być przede wszystkim dla tych którzy musza wtedy pracować!!! dlaczego wszyscy skupiają się na tym że nie będzie można zrobić zakupów, a nikt nie myśli o tych, którzy muszą być wtedy w pracy.
Robert
5 lata temu
Ci którzy uważają że niedziela jest na zakupy powinni się zastanowić czy osoby pracujące w niedziele powinni spędzać wolny czas pracy czy z własnymi dziećmi na spacerach. Kiedyś niedziele były wolne od handlu i nikt nie narzekał a rodzice więcej czasu poświęcali dzieciom, a nie jak teraz ciągają dzieci na spacerek do sklepu . ŻENADA!
po co związku...
5 lata temu
zakaz handlu w niedziele uderzy w pracowników bo część zostanie zwolniona. Zakupy z niedzieli na inne dni nie przełożą się wprost na takie samo zapotrzebowanie pracownicze w sklepach przez 6 dni w tygodniu.
janusz
5 lata temu
i tak do kościoła tych ludzi nie zagonią! jak ktoś chce to będzie w kościele i do sklepu zdąży i na ryby! coraz smutniejszy ten kraj się robi!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić