o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

99-letni weteran pokonał koronawirusa. "Większe zwycięstwo niż podczas wojny"

0
Podziel się

99-letni weteran II wojny światowej pokonał koronawirusa. To najstarsza osoba w Brazylii, która wyzdrowiała z COVID-19. "To dla mnie większe zwycięstwo niż podczas wojny" - skomentował mężczyzna.

99-latek z Brazylii pokonał koronawirusa.
99-latek z Brazylii pokonał koronawirusa. (PAP, Joédson Alves)
bDzjazuJ

We wtorek 99-letni Ermando Piveta opuścił szpital w Brasilii. Weteran II wojny światowej został najstarszym Brazylijczykiem, który pokonał chorobę COVID-19. Gdy opuszczał szpital, dostał owacje od pracowników medycznych.

Zwycięstwo w tej bitwie było dla mnie większe niż zwycięstwo w wojnie. Podczas wojny zabijasz lub żyjesz. Tutaj musisz walczyć o życie - skomentował 99-latek.

bDzjazuL

Piveta uzyskał pozytywny wynik na koronawirusa dwa tygodnie temu. Po wystąpieniu zapalenia płuc spędził dwa dni na oddziale intensywnej terapii. Dyrektor szpitala przekazał, że mężczyzna nie potrzebował respiratora i wyzdrowiał dzięki "dobrej kondycji fizycznej wynikającej z życia w wojsku i długowieczności w rodzinie".

99-latek był podporucznikiem armii brazylijskiej podczas II wojny światowej i służył w Afryce. "Wygrał jeszcze jedną bitwę, tym razem z nowym koronawirusem" - skomentowała brazylijska armia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Koronawirus w Brazylii

Jak dotąd w Brazylii stwierdzono ponad 25 tys. zakażeń koronawirusem. 1552 osoby zmarły.

bDzjazuR

Zobacz także: Osocze ozdrowieńców w walce z koronawirusem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDzjazuS
bDzjazvm
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić