Albert Kamiński| 
aktualizacja 

A jednak! ONZ wyliczyło, ilu jest uchodźców wśród imigrantów

240

ONZ przyznało, że 7 na 10 imigrantów, którzy z Libii, przez Morze Śródziemne docierają do Europy, nie jest uchodźcami, a imigrantami ekonomicznymi.

A jednak! ONZ wyliczyło, ilu jest uchodźców wśród imigrantów
(Getty Images, Matt Cardy)

Informacje pochodzą z raportu Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców. Wynika z niego, że tylko w tym roku z Libii do Włoch przybyło 84 tys. imigrantów. Jedynie niecałe 25 tys. z nich to osoby, które musiały opuścić swój kraj ze względu na różnego rodzaju zagrożenia. Resztę stanowią mieszkańcy Afryki i krajów arabskich, którzy przemieszczają się w celu znalezienia bardziej komfortowych warunków życiowych.

Liczba imigrantów docierających do Europy wzrasta z roku na rok. Według dokumentu, w 2017 r. jest ich o 19 proc. więcej niż w analogicznycm okresie w poprzednim roku - podaje "Daily Mail". Szacuje się, że tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać w najbliższych latach.

Sama Libia stała się szlakiem tranzytowym dla imigrantów z Bliskiego Wschodu. Za pośrednictwem tego właśnie państwa do Włoch próbują się dostać mieszkańcy Afryki Północnej, ale także Bliskiego Wschodu.

Raport jest o tyle ciekawy, że oficjalnie mówi o tym, czego się domyślano. W dyskusji na temat kryzysu migracyjnego pojawiał się często argument braku rzetelnych badań na temat stosunku uchodźców do imigrantów zarobkowych. Teraz ONZ rozwiało te wątpliwości.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić