o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|

A jednak! Psychiatrzy orzekli, że taki seks to dewiacja

36
Podziel się

Wielbiciele wiązania i kobiecych stóp nie będą zadowoleni. Mimo licznych protestów, psychiatrzy pozostali nieugięci i zdecydowali się nie wycofywać różnego rodzaju obsesji seksualnych z Podręcznika Zaburzeń Umysłowych (DSM).

A jednak! Psychiatrzy orzekli, że taki seks to dewiacja
(iStock.com)
bDZnDZeJ

Nie chcą tego zmieniać. Po długich obradach amerykańscy psychiatrzy zadecydowali, że obsesje i "parafilie" takie jak wiązanie czy fetyszyzm stóp, będą figurowały w książce, tyle że pod inną kategorią. Prawdopodobnie niegroźne fetysze, które nie krzywdzą innych osób pozostaną zakwalifikowane jako "zaburzenia parafiliczne", czyli dewiacje seksualne.

To był jedyny sposób na przekazanie społeczeństwu, że ten rodzaj uprawiania seksu jest w porządku. Lekkie odchyły nie znaczą od razu, że cierpisz na chorobę umysłową – powiedział Ray Blanchard, psychiatra z Uniwersytetu w Toronto.

Decyzja nie przypadła jednak wszystkim do gustu. Według niektórych psychiatrów umieszczenie nieszkodliwych fetyszy w kategorii "dewiacji" jest mocno krzywdzące dla tej grupy społecznej. Wystarczy przypomnieć, że jeszcze niedawno w tym samym wykazie, homoseksualizm był wpisany jako schorzenie psychiczne, co automatycznie wymuszało na psychiatrach leczenie takiej osoby.

bDZnDZeL

Czym jest parafilia? Słownik podpowiada, że to zaburzenie w którym satysfakcja seksualna uzależniona jest od pojawiania się specyficznych obiektów, osób, rytuałów i sytuacji nie będących zwyczajowo uznawanych za źródło podniecenia seksualnego.

Mężczyźni wcale nie uważają, że fetysze to coś złego. Niezależnie od religijności i wieku, panowie czują, że to co para robi z obopólną zgodą jest w porządku. Także, wiązanie się, seks grupowy i na oczach innych ludzi.

Jaka jest najczęstsza fantazja seksualna Polek i Polaków? Zobaczcie sami:

bDZnDZeR

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDZnDZfm
KOMENTARZE
(36)
SAD
4 lata temu
W sumie prawda , więc idąc dalej można powiedzieć że homoseksualizm, to coś więcej niż dewiacja xD
kocham prezes...
4 lata temu
a seks z kotem???
lola
4 lata temu
Róbcie jak chcecie, ważne byście się szanowali :) ~Abelard Giza
bDZnDZfn
dex
4 lata temu
Znam takich co od samego patrzenia na kobiece stopy, a zwłaszcza spody, mają orgazm w 5 sekund, ja tak nie mam :( ale jak kobieta leży na łóżku z rozłożonymi nogami lubię popatrzyć wtedy na zgrabne stópki, mmmmm poezja
Ania
4 lata temu
Dewiacja to homoseksualizm
AntyPOs
4 lata temu
"Jaka jest najczęstsza fantazja seksualna Polek i Polaków?" Czemu nie napiszesz "redaktorku", jakie są uPOdobania u "koszerniaków"??? No, miej odwagę i napisz o ich fantazjach. Polacy będą zainteresowani, dlaczego w ich rodzinach jest co najmniej 10-tka dzidziusiów upiorków???
Juhas
4 lata temu
Laski lecą na dewiantów.
mila
4 lata temu
o tak gadżety to już dewiacja ale homo czy bi absolutnie nie, to wręcz wskazane w nowoczesnym świecie...ot myślenie psychiatrów
abuksan
4 lata temu
A cygaro w pochwie?
Maniek
4 lata temu
W wielu kwestiach opinie psychiatrów są tylko ich prywatnymi poglądami, nie stanowią żadnej wyroczni. A już na pewno nie w tej sferze.
d
4 lata temu
a jak kolega kolege ten tego w tę to jest OK ?????
Milena
4 lata temu
Zapomnianłos dodac,ze satysfakcje seksualną sie osiąga tylko i wyłącznie w okreslonych warunkach.W iinych nie.Na przykład tylko ze starsza kobieta albo tylko doswiadczajac przemocy.
fakir
4 lata temu
Homoseksualizm to dopiero obrzydliwe zboczenie.Ohyda!!!!!!!!
bDZnDZff
Olek
4 lata temu
A mnie kręci laska w latexie i co :) to też dewiacje?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić