Michał Nowak
Michał Nowak| 
aktualizacja 

Agencja Wywiadu szuka pracowników cywilnych. Jakie warunki trzeba spełniać?

36

Polska Agencja Wywiadu ogłosiła rekrutację na 33 różne stanowiska. Poszukiwani są programiści, spece od marketingu, tłumacze, inżynierowie, elektrycy a nawet architekci.

Agencja Wywiadu szuka pracowników cywilnych. Jakie warunki trzeba spełniać?
(Youtube.com)

Ile można zarobi w Agencji Wywiadu? Jak informuje Rzeczpospolita specjaliści mogą dostawać od 5 do 7 tysięcy zł. Zarobki informatyków mogą być jeszcze wyższe, stosownie do sytuacja panującej na rynku pracy. Jako plusy wymieniana są nie tylko pieniądze. Ci, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, mogą liczyć na podnoszenie kwalifikacji zawodowych poprzez szkolenia.

Nie chwal się, że idziesz na rozmowę do Agencji Wywiadu. Na stronie rekrutacji zamieszczono informację, która jasno daje do zrozumienie, że pracując w Agencji Wywiadu należy zachować dyskrecję. Kandydaci muszą mieć głęboko zakorzenione poczucie honoru oraz wykazywać się intelektem. Musi cechować ich także sprawność fizyczna oraz nieskazitelna postawa moralna.

Aplikacje można składać jedynie z terytorium Polski. Jeśli chętni przebywają poza granicami kraju, z wysłaniem CV powinni wstrzymać się do powrotu.
Poszukiwani są konkretni specjaliści. Na stronie Agencji Wywiadu można dowiedzieć się, jakie konkretne umiejętności musi posiadać programista, jakie uprawnienia powinien mieć architekt czy jakie są oczekiwania wobec tłumacza. Nie wszystkie wymagania są tutaj spójne z tymi, jakie najczęściej spotyka się na rynku pracy. Od tłumacza wymaga się np. "umiejętności analitycznych".

Agencja wywiadu zajmuje się m.in. zbieraniem informacji ze źródeł jawnych. Powstała w 2002 roku po rozwiązania Urzędu Ochrony Państwa. Szef Agencji Wywiadu podlega premierowi.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Jak się zachowywać na rozmowie kwalifikacyjnej? Jacek Santorski radzi!
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić