REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Nowak21.01.19 (06:01)

Akcja "10 Years Challenge" już nie taka śmieszna

Do popularnej akcji włączyli się ekolodzy. Akcja, która podbiła media społecznościowe, została przez nich wykorzystana, by pokazać, jak w ciągu ostatniej dekady zmienił się otaczający nas świat.
East News

Akcja zatacza coraz szersze kręgi. Dołączają do niej nawet gwiazdy. Ilość biorących w niej udział osób liczona jest już w milionach. „10 Year Challenge” polega na publikowaniu swoich aktualnych zdjęć zestawionych z tymi sprzed 10 lat. Jak nietrudno się domyślić, akcja wywołała lawinę zabawnych memów. Ale zdjęcia, które prezentujemy poniżej z pewnością nie skłonią was do śmiechu.

Część osób postanowiła wykorzystać akcję, w ważniejszym niż zabawa celu. Ekolodzy przypominają, że rok 2018 był ekstremalnie gorący, zaś 2019 określany jest jako ten, w którym mogą zapaść postanowienia o decydującym znaczeniu dla przyszłości planety i kolejnych pokoleń.

REKLAMA

Ubytek lasów deszczowych. Greenpeace umieścił na Instagramie zestawienie zdjęć obrazujące postęp ginięcia amazońskich lasów deszczowych. Zostało ono opatrzone opisem "naturze zajęło setki tysięcy lat, by je stworzyć. Ludzie zniszczyli je w mniej niż 10".

Instagram.com

Otrzeźwiający przykład z dna Morza Koralowego. Wielka Rafa Koralowa leży wzdłuż północno-wschodnich wybrzeży Australii. Rozciąga się na przestrzeni 2300 km. Z raportów wynika, że od 2016 roku zmniejszyła się o połowę.

Instagram.com

Przygnębiające zdjęcia z Alp. Również w Europie zmiany zachodzą w zastraszającym tempie. Lodowiec Rodanu położony w Alpach Urneńskich w kantonie Valais w Szwajcarii zniknął.

Do akcji dołączył Leonardo DiCaprio. Gwiazdor udostępnił post Greanpeace. Tym razem zestawiono fotografię aktualną z tą sprzed 100 lat. Oto jak daleko zaszły już zmiany w Arktyce.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij