Michał Nowak
|
aktualizacja

Akcja "10 Years Challenge" już nie taka śmieszna

38 reakcji
0
0
38
Podziel się

Do popularnej akcji włączyli się ekolodzy. Akcja, która podbiła media społecznościowe, została przez nich wykorzystana, by pokazać, jak w ciągu ostatniej dekady zmienił się otaczający nas świat.

Akcja "10 Years Challenge" już nie taka śmieszna
(East News)

Akcja zatacza coraz szersze kręgi. Dołączają do niej nawet gwiazdy. Ilość biorących w niej udział osób liczona jest już w milionach. „10 Year Challenge” polega na publikowaniu swoich aktualnych zdjęć zestawionych z tymi sprzed 10 lat. Jak nietrudno się domyślić, akcja wywołała lawinę zabawnych memów. Ale zdjęcia, które prezentujemy poniżej z pewnością nie skłonią was do śmiechu.

Część osób postanowiła wykorzystać akcję, w ważniejszym niż zabawa celu. Ekolodzy przypominają, że rok 2018 był ekstremalnie gorący, zaś 2019 określany jest jako ten, w którym mogą zapaść postanowienia o decydującym znaczeniu dla przyszłości planety i kolejnych pokoleń.

Ubytek lasów deszczowych. Greenpeace umieścił na Instagramie zestawienie zdjęć obrazujące postęp ginięcia amazońskich lasów deszczowych. Zostało ono opatrzone opisem "naturze zajęło setki tysięcy lat, by je stworzyć. Ludzie zniszczyli je w mniej niż 10".

Otrzeźwiający przykład z dna Morza Koralowego. Wielka Rafa Koralowa leży wzdłuż północno-wschodnich wybrzeży Australii. Rozciąga się na przestrzeni 2300 km. Z raportów wynika, że od 2016 roku zmniejszyła się o połowę.

Przygnębiające zdjęcia z Alp. Również w Europie zmiany zachodzą w zastraszającym tempie. Lodowiec Rodanu położony w Alpach Urneńskich w kantonie Valais w Szwajcarii zniknął.

Do akcji dołączył Leonardo DiCaprio. Gwiazdor udostępnił post Greanpeace. Tym razem zestawiono fotografię aktualną z tą sprzed 100 lat. Oto jak daleko zaszły już zmiany w Arktyce.

38
0
0
KOMENTARZE
(38)
Trybun
rok temu
Skoro miliarderzy i rządzący na tym świecie chcą zagłady ludzkości, to do niej dojdzie! I nic tego nie zmieni!
Ludwik
rok temu
Tak. My paląc drewnem zmieniamy klimat ale firmy typu VAG produkujac samochody ktore maja sie psuc bo przecież kazdy czlowiek ma je wymieniac co 3, 5 lat, nienadążają z produkcja tlenu ze swoich kominów o zapachu fiołka ... kiedy to sie skonczy skoro koncerny co roku liczą na wiekszy zysk a potem bezczelnie żądają odszkodowań jesli zarobili mniej niz zakladali.
ekolog
rok temu
Natura ciągle się zmienia , a my jesteśmy częścią tych zmian . Jak toś myśli ,że ludzie coś tu mogą zrobić ,"uratować " to się grubo mylą. Z nami czy bez nas to naturze obojętne .. Ciekawe co ekolodzy by wymyślili jak wszystko by szło w drugą stronę tzn. Globalne Oziębienie , nowa czapa lodowcowa nachodząca na Europę i Amerykę. Pewnie byłby nakaz emitowania gazów cieplarnianych :).
SZOGUN
rok temu
Brak zdjęć puszczy białowieskiej. Połowa drzew jest sucha ale kornik drukarz ma się dobrze.
Nnn
rok temu
Propaganda cieplarniana. Nie palmy w piecach drzewem bo szkodzi kupujmy ekogroszek i nabijajmy żydowi kieszen. Bo na tym to polega
Najnowsze komentarze (38)
Rades
11 miesięcy temu
Wielka akcja i co ? I nic ... Nic z tego nie wyniknie, nic nie uratują, za to będą się spotykać, ględzić, narzekać i pozować do zdjęć ...
Ik
12 miesięcy temu
Dobrze że Greenpeace nie pokazał że zdjęcie z Arktyki można było zrobić w 1922 roku i w 1925 bo to wówczas się za zaczął on roztapiać. Szkoda że nie pokazali zdjęc z 2009 i 2019, wyglądałyby identycznie. Bo czapa z tego zdjęcia roztopiła się w 1922 roku. Podobnie ze zdjęciem z Alp. Dziwne że w XIX wieku nikogo nie dziwiło rozpuszczanie się tam lodu a dziś dziwi. Nota bene zdjęcia pochodzą z czerwca i września. W maju to jeszcze i w Tatrach śnieg leży.
StoneCold
12 miesięcy temu
Człowiek ma wpływ na środowisko ale nie ma wpływu na zmiany klimatyczne! Aktywność słońca jest odpowiedzialna w 99.999999999998% za klimat na Ziemi. Porównanie energii dostarczonej przez słońce na ziemię do tego co "dociepla" człowiek to jak porównanie wybuchu bomby atomowej do pierda
Tomi1
rok temu
Za dużo ludzi. Bomba atomowa na afryke rozwiaze problem.
Irek
rok temu
Ludzie to bardzo niedoskonały i ograniczony gatunek. Matka Natura kiedyś nam odpłaci.
piter
rok temu
Takich porównań można robić do woli, wystarczy znaleźć jedno super zdjęcie i jedno zrobione przez amatora albo po przejściu jakiegoś huraganu i już mamy dramatyczną różnicę.
brr
rok temu
jesteśmy jak zaraza, tylko niszczymy i zabijamy zwierzęta
grall
rok temu
1% ludzkości ma majatek taki jak 80% ludzkości ... prosty rachunek kto sobie nabija kieszenie i zyskuje na ruinie środowiska
polak mały
rok temu
Ludzi jest za dużo, a tu wbrew rozsądkowi płaci się ciemnocie aby produkowała kolejne masy taniej siły roboczej utrzymującej bogatych. A ciemnota produkuje !
Pikuś
rok temu
Pewnie okaże się że to fotomontaż taj jak z tym dzieciakiem z Aleppo
kola
rok temu
Czlowiek musi zniknac wtedy natura sie zawsze obroni
praktyczny
rok temu
Kupiłem pralkę i nim skończyła się gwarancja to sie popsuła po kilku tygodniach przyjechał pan i naprawił, aleee-przechylił pralkę a tu widzę, że jest dobrze przyrdzewiała, apel--ile trzeba wytworzyć CO2, żeby taka pralkę wytworzyć, przewieżć, sprzedać a przedtem magazynować. A może by tak przestać produkować barachło w imię poprawności ochrony środowiska. To nie samochody Nas zabijają ale powszechnie produkowana tandeta w imię dobrego biznesu, tak tak
jako
rok temu
Zdjęcia przerażają. A ludzi coraz więcej i więcej. Zeżremy/zniszczymy naszą planetę i zostanie nam tylko zielona papka
lolo
rok temu
Dajcie mi zdjęcia satelitarne z przed 10 lat. A znajdę wam tysiące hektarów powierzchni gdzie 10 lat temu nie było lasu a teraz jest.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić