Michał Nowak
Michał Nowak| 
aktualizacja 

Akcja "10 Years Challenge" już nie taka śmieszna

46

Do popularnej akcji włączyli się ekolodzy. Akcja, która podbiła media społecznościowe, została przez nich wykorzystana, by pokazać, jak w ciągu ostatniej dekady zmienił się otaczający nas świat.

Akcja "10 Years Challenge" już nie taka śmieszna
(East News)

Akcja zatacza coraz szersze kręgi. Dołączają do niej nawet gwiazdy. Ilość biorących w niej udział osób liczona jest już w milionach. „10 Year Challenge” polega na publikowaniu swoich aktualnych zdjęć zestawionych z tymi sprzed 10 lat. Jak nietrudno się domyślić, akcja wywołała lawinę zabawnych memów. Ale zdjęcia, które prezentujemy poniżej z pewnością nie skłonią was do śmiechu.

Część osób postanowiła wykorzystać akcję, w ważniejszym niż zabawa celu. Ekolodzy przypominają, że rok 2018 był ekstremalnie gorący, zaś 2019 określany jest jako ten, w którym mogą zapaść postanowienia o decydującym znaczeniu dla przyszłości planety i kolejnych pokoleń.

Ubytek lasów deszczowych. Greenpeace umieścił na Instagramie zestawienie zdjęć obrazujące postęp ginięcia amazońskich lasów deszczowych. Zostało ono opatrzone opisem "naturze zajęło setki tysięcy lat, by je stworzyć. Ludzie zniszczyli je w mniej niż 10".

Otrzeźwiający przykład z dna Morza Koralowego. Wielka Rafa Koralowa leży wzdłuż północno-wschodnich wybrzeży Australii. Rozciąga się na przestrzeni 2300 km. Z raportów wynika, że od 2016 roku zmniejszyła się o połowę.

Przygnębiające zdjęcia z Alp. Również w Europie zmiany zachodzą w zastraszającym tempie. Lodowiec Rodanu położony w Alpach Urneńskich w kantonie Valais w Szwajcarii zniknął.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do akcji dołączył Leonardo DiCaprio. Gwiazdor udostępnił post Greanpeace. Tym razem zestawiono fotografię aktualną z tą sprzed 100 lat. Oto jak daleko zaszły już zmiany w Arktyce.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić