Natalia Bogucka| 

Akcja "Niepodległa do hymnu" 11 listopada. Polacy będą śpiewać w prawie 400 miejscach, także za granicą

8

11 listopada będziemy obchodzić stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. "Niepodległa do hymnu" według organizatorów ma być centralnym punktem obchodów tego dnia.

Akcja "Niepodległa do hymnu" 11 listopada. Polacy będą śpiewać w prawie 400 miejscach, także za granicą
(East News)

11 listopada w samo południe ma rozbrzmiewać hymn państwowy. Chęć uczestniczenia w tym wydarzeniu zadeklarowało już prawie 400 miejsc i cały czas przybywają kolejne. Śpiewać będą Polacy nie tylko w dużych miastach, ale i w małych wsiach oraz za granicą.

11 listopada nie ma możliwości, żeby wszyscy Polacy zebrali się w jednym miejscu. Zapoczątkowaliśmy więc akcję "Niepodległa do hymnu". O 12.00 Polacy w różnych miastach zbierają się w wybranym miejscu i śpiewają hymn. Opracowaliśmy mapę na www.niepodlegla.gov.pl i są już 392 takie miejsca. W Polsce, a także za granicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Japonii, Libanie, Kazachstanie, czy Kirgistanie – powiedział w rozmowie z Polskim Radiem dyrektor biura programu "Niepodległa" Jan Kowalski.

*W inicjatywę zaangażowały się liczne media ogólnokrajowe. * Zarówno publiczne jak i komercyjne stacje radiowe mają o 12 wyemitować Mazurka Dąbrowskiego.

*10 listopada o 19.30 ma odbyć się również patriotyczny koncert na Stadionie Narodowym w Warszawie. * Jak zapewnia Jan Kowalski, na antenie radiowej Jedynki można zdobyć 100 wejściówek na to wydarzenie. Koncert ma być również transmitowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: 12 listopada dniem wolnym od pracy. Tadeusz Cymański tłumaczy decyzję PiS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić