Paweł Rzepa| 
aktualizacja 

Albo podwyżka, albo odchodzę

68

Podwyżki w mijającym roku dostało ponad 22 proc. Polaków. Otrzymała je co druga osoba sugerująca, że zasługuje na wyższą pensję - wynika z badań serwisu InfoPraca.

 Albo podwyżka, albo odchodzę
(Pixabay.com)

Takiej sytuacji na polskim rynku pracy nie było od lat. Zatrudnieni masowo oczekują podwyżek wynagrodzeń. Według badań, aż 43 proc. zatrudnionych oczekuje, że dostanie 10 proc. podwyżki. 28 proc. uważa, że zasługuje na 20-procentowy wzrost wynagrodzenia. Z kolei aż 90 proc. pracujących Polaków twierdzi, że jeśli w 2017 r. na ich konto nie wpłynie więcej, poszuka nowej i lepiej płatnej pracy.

Nie jest to niemożliwe. Eksperci wskazują, że pracownicy na rynku mają coraz silniejszą pozycję. To pracodawcom zaczyna zależeć na kadrach. Nie zaś odwrotnie. Wynika to m.in. ze spadku bezrobocia, kłopotami firm z rekrutacją, ale i z wprowadzeniem programu 500+ - pisze "Rzeczpospolita".

Polacy zarabiają coraz więcej. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w październiku 2016 r. przeciętne wynagrodzenie wzrosło - w porównaniu do września - o niespełna 7 proc. Średnia wypłata tej jesieni w Polsce to ponad 4,2 tys. zł. brutto.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić