Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski16.05.18 (08:42)

Amerykanie zgubili granaty. Nagroda za pomoc w odnalezieniu

Skrzynka z granatami spadła z wojskowego pojazdu w Dakocie Północnej. Wielodniowe poszukiwania zakończyły się fiaskiem.
James L. Yarboro / Wikimedia Commons CC0

Ponad stu żołnierzy przeczesywało drogę, którą jechał Humvee. Wojskowi z bazy Minot kilkakrotnie przemierzyli trasę w ciągu ostatnich kilkunastu dni, ale niczego nie znaleźli. Skrzynka z granatami spadła, gdy żołnierze przemieszczali się między poligonami.

Siły powietrzne USA wyznaczyły nagrodę za pomoc w odzyskaniu broni. Dowództwo odwołało już żołnierzy, którzy szukali zguby, ale liczy na cywilów, którzy być może coś dostrzegli. Kusi pięcioma tysiącami dolarów - podaje Sky News.

REKLAMA

Granaty zaginęły na terenie Fort Berthold - rezerwatu Indian w Dakocie Północnej. Z tego powodu zaalarmowano starszyznę plemienia. Droga, na której żołnierze zgubili broń, liczy dziesięć kilometrów. Wojskowi zaapelowali do okolicznych mieszkańców, a także nafciarzy pracujących w okolicy, by natychmiast wezwali służby, gdyby znaleźli niebezpieczny kontener.

Skrzynka z granatami znajdowała się z tyłu wojskowego samochodu. W pewnym momencie puściły mocowania klapy, która otworzyła się, a ładunek wypadł na drogę. Zgubę zauważono 1 maja, jednak poinformowano o niej dopiero kilka dni później, a akcja poszukiwawcza, do której skierowano wojskowych z bazy Minot, dopiero co została zakończona bez powodzenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij