Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Anglia. Dopadli Polaków z trefną torbą. Ładunek za 1,3 mln złotych

15

Dwóch Polaków zatrzymano w Birmingham w Anglii po tym, jak odnaleziono przy nich torbę z zawartością wartą setki tysięcy funtów. Jeden z nich udawał, że nie wiedział nic o trefnym ładunku. Utrzymywał, że był tylko dostawcą. To nie przekonało sądu, który skazał Polaków na długie więzienie. W torbie było 9 kilogramów zakazanych substancji.

Anglia. Dopadli Polaków z trefną torbą. Ładunek za 1,3 mln złotych
(National Crime Agency)

33-letni Dariusz W. i 37-letni Jarosław P. zostali skazani za posiadanie narkotyków. Otrzymali odpowiednio 10 i pół roku oraz 4 i pół roku więzienia. Wyrok zapadł w sądzie koronnym w Birmingham, po wspólnym śledztwie Krajowej Agencji ds. Przestępczości oraz policji miejskiej.

9 maja tego roku tuż przed 23.30 Dariusz W. podjechał samochodem marki BMW na Adison Road w Birmingham. Zaledwie kilka minut później drugi Polak przyjechał swoim samochodem i zaparkował obok. Wręczył podejrzaną torbę swojemu koledze i wtedy do akcji wkroczyły służby specjalne.

Jednostka Operacji Zbrojnych NCA przeszukała dokładnie pojazdy obu Polaków. Znaleziono torbę zawierającą 9 kilogramów MDMA (extasy) o wartości 270 tys. funtów, czyli aż 1,3 mln złotych. Mieli ze sobą także 24 tys. funtów w gotówce.

Zobacz także: Zobacz także: "Pieczarki" za 6 mln zł. Jedna osoba w areszcie

W trakcie przesłuchania Dariusz W. powiedział śledczym, że nie wiedział co znajduje się w torbie. Twierdził, że umieścił reklamę w lokalnym sklepie oferującym swoje usługi jako dostawca. W ten sposób nawiązał kontakt z Jarosławem P. Nie miał jednak żadnych dowodów potwierdzających jego wersję wydarzeń.

Wiemy, że handel narkotykami jest głównym źródłem dochodów dla zorganizowanych grup przestępczych. Wiele z nich jest zaangażowanych w inne przestępstwa. Wykorzystamy wszystkie dostępne możliwości, aby zwalczyć to zagrożenie. Nie mam wątpliwości, że społeczeństwo jest bezpieczniejsze, kiedy ta dwójka jest za kratami – powiedział Matt McMillan, dowodzący akcją przeciw Polakom w Anglii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić