REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 18 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła14.11.19 (16:00)

Anglia pod wodą. Najgorsze ma dopiero nadejść

Brytyjczycy zmagają się z powodzią. Nieustannie padający deszcz i śnieg sprawiają, że zagrożonych jest coraz więcej obszarów. Ponad 800 domów w Anglii zostało ewakuowanych.
OLI SCARFF/AFP/East News / East News

Wielka Brytania walczy z ogromną powodzią. Agencja Środowiska zapowiada, że przez najbliższe 48 godzin poziom wody podniesie się jeszcze bardziej.

Od czwartku obowiązuje 45 ostrzeżeń powodziowych na obszarze całej Anglii. Wydano także 122 alarmy powodziowe. Ponad 800 domów zostało ewakuowanych.

REKLAMA

Agencja dodaje, że na terenie Yorkshire znajduje się około 38 pomp do usuwania 50 milionów litrów wody na godzinę. Mimo to niektóre miejscowości są zalane do tego stopnia, że wystąpiło zagrożenie życia mieszkańców. Woda zaczyna sięgać wyższych pięter budynków.

Zobacz także: Największa powódź od 50 lat. Zdjęcia lotnicze pokazują prawdziwą skalę

Agencja wezwała Anglików do sprawdzania ostrzeżeń powodziowych i korzystania ze służb ratowniczych. Deszcz i śnieg padają niemal bez ustanku. Prognozy pogody zapowiadają, że taka sytuacja będzie się utrzymywała jeszcze przez długi czas.

Od czwartku do końca weekendu spodziewany jest ulewny deszcz. W całej Wielkiej Brytanii obowiązuje trzydzieści sześć ostrzeżeń powodziowych, co oznacza, że powodzie pojawią nie tylko w Anglii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij