Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Aparat dowodem w sprawie o morderstwo. Sprawdź, czy nie masz go na strychu

30
Podziel się

Ponad 20 lat temu w Górach Stołowych doszło do morderstwa pary studentów. Policja wciąż nie ustaliła, kto był sprawcą zabójstwa. Poszukuje aparatu, który mógłby być dowodem w sprawie.

Zenit TTL
Zenit TTL (Pixabay.com)
bEKNMISZ

Do zbrodni doszło w 1997 r. na jednym ze szlaków w Górach Stołowych. Anna i Robert - studenci Akademii Rolniczej we Wrocławiu zginęli od strzałów w głowę. Ich częściowo rozebrane ciała znaleziono po 9 dniach w okolicach szczytu Narożnik.

Policja ustaliła, że zginął zegarek i dziennik dziewczyny oraz aparat. Był to bardzo popularny wówczas Zenit TTL o numerze seryjnym 81028187. Śledczy wierzą, że mógł on zawierać cenne dowody w sprawie.

Mogły te osoby zobaczyć coś, czego nie powinny widzieć. To jest zdarzenie niedaleko granicy polsko-czeskiej. Było zakładane, że mogły zauważyć m.in. przemytników albo kłusowników - mówił w rozmowie z "Interwencją" Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

bEKNMITb

We wrześniu 1998 r. śledztwo w sprawie zabójstwa pary studentów zostało umorzone. Przez lata dochodzenie na własną rękę prowadził emerytowany policjant Janusz Bartkiewicz. Były funkcjonariusz twierdzi, że wreszcie ustalił kim są zabójcy i przekazał ich dane prokuraturze.

Zobacz także: Zobacz także: Złożyli dzieci w ofierze. Mieli nadzieję, że powstrzymają kataklizm

Jest ich kilku. Wtedy mieli około dwudziestu kilku lat, to teraz 45-50 i nadal są bardzo niebezpieczni. Dosyć szybko po tym ujawnieniu zwłok wyjechali. W Polsce bywają. Z uwagi na bezpieczeństwo nie podam nazwisk, bo spaliłbym policji robotę. Nie ujawnię potencjalnym sprawcom, że mogą być na widelcu - powiedział "Interwencji" Janusz Bartkiewicz.

bEKNMITh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEKNMITC
KOMENTARZE
(30)
Pytam
2 lata temu
Podejrzani są tylko jak im udowodnić? DNA? Ktoś zabezpieczył wtedy? A może to jakiś zazdrośnik dziewczyny? A może wcześniej już wędrowali razem?
Arek
2 lata temu
No to 20 lat pracy tego pana poszło z tym artykułem w p....
Tomek
2 lata temu
Ludzie tutaj nie chodzi o klisze tylko numery seryjne aparatu ...weżcie się matoły ogarnijcie....
bEKNMITD
detektor
2 lata temu
Od poczatku bylo wiadomo ze to miejscowi zrobili.Jak zawsze w takich przypadkach wymysla sie obcych a kryje swoich.To samo z dziewczynami zamordowanymi w Zakopanem przez miejscowych u ktorych nocowaly w kwaterze.Do dzis policja nie zajela sie tymi bandziorami.
Dobra rada sa...
2 lata temu
Jak juz nie bedzie wyjscia to podaj ich dane w mediach spolecznosciowych a normalni ludzie juz sie tymi bandziorami zajma.
Verayher
2 lata temu
Zenit TTL był popularny, ale dziesięć lat wcześniej. Potem, w latach dziewięćdziesiątych to popularny mógł być model następny Zenit XP12.
mimi
2 lata temu
podobno dopadla ich banda skinheadow
Sabina
2 lata temu
Taaaak wiem ale nie powiem ,dla dobra sprawy .
GJW
2 lata temu
Jaka klisza naświetlona, a niewywołana będzie po tylu latach coś zawierał. W dodatku w naszym zmiennym klimacie.
walek fotogra...
2 lata temu
ZENIT TTL to jest aparat analogowy tz. na kliszę o formacie 36 x 24 mm lub jak poprzednio mówiło się na film o szerokości 35 mm.
Xxx
2 lata temu
Sprawa tajemnicza,ale to info nie powinno się ukazać jeśli coś faktycznie jest na rzeczy.
sxn
2 lata temu
Jeżeli jest taki artykuł to znaczy, że już ich mają albo lada moment będą mieli. Oby.
Gogo
2 lata temu
Pisząc to prawdziwy sprawca już wie że ma uważać bez podawania jego nazwiska ha
bEKNMITv
zzzz
2 lata temu
Jednak Korwin miał rację co do tego,że większość ludzi to ..... To,że policja szukała\szuka aparatu było podawane już non stop np.w programie 997 więc jeżeli sprawcy mieli go sprzedać albo zniszczyć to zrobili to już lata temu.Ten apel jest skierowany do ludzi bo być może ktoś go posiada np.kupił gdzieś kiedyś.Być może sprawcy nie zniszczyli aparatu tylko go sprzedali i stąd PONOWNY apel.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić