Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Jan Muller13.09.17 (08:29)

Apple zaliczył wpadkę na prezentacji iPhone X. Nie zadziałała najważniejsza nowa funkcja

Ludzie zrywają boki, bo podczas pierwszej publicznej prezentacji najdroższego telefonu w historii Apple nie potrafiło pokazać jego kluczowej funkcji.
Justin Sullivan /Getty Images

W teatrze im. Steve'a Jobsa w Cupertino wiceszef firmy pokazywał najnowsze gadżety. Diamentem w koronie był iPhone X (czytany jako rzymska 10-ka, nie litera "X"). Kosztująca 999 dolarów słuchawka ma umieć odblokować się na widok naszej twarzy. Funkcja Face Id, jeden z głównych "ficzerów" aparatu, w trakcie marketingowego show jednak nie zadziałał. Prezentował ją Craigow Federighi, dyrektor Apple odpowiedzialny za oprogramowanie.

Odblokowanie jest proste, wystarczy spojrzeć na ekran i przeciągnąć po nim palcem. Ho, ho, ho - powiedział zaskoczony brakiem oczekiwanej reakcji urządzenia - chyba musimy wziąć zapasowy telefon - dodał i skutecznie zaprezentował Face Id na drugim aparacie.

REKLAMA

Wpadka wywołała falę komentarzy w sieci. Jedni zwyczajnie kpili, drudzy tłumaczyli wydarzenie nieodpowiednim przygotowaniem komórki do prezentacji, a jeszcze inni, jak Edward Snowden, wyrazili obawy wobec nowej technologii.

Z jednej strony komórka wydaje się solidnie zbudowana, z drugiej technologia rozpoznawania twarzy prosi się, by jej nadużywać - napisał.

Dzięki Face Id aresztujący cię policjanci będą mogli przeglądać twój telefon bez zgody sądu. Wystarczy, że przystawią ci go do twarzy.

Face Id wie kiedy patrzysz na telefon. Prosty sposób na przymusowe oglądanie reklam. Nie, dziękuję.

Nieskuteczna prezentacja funkcji rozpoznawania twarzy stała się też dobrym powodem do żartów. Szybko pojawiły się memy. Miłośnicy "Gry o Tron" szybko wyłapią sens dowcipu.

Zobacz także: Tak wygląda iPhone X

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij