REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 7 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski16.04.18 (08:48)

Atak na Syrię. Zobacz dwa zdjęcia tego samego miejsca: przed i po uderzeniu

Na trzy cele w Syrii spadło ponad sto pocisków. Zdjęcia satelitarne jednego z nich pokazują, że niewiele zostało z ośrodka pod Damaszkiem.
digitalglobe

Fotografie są dwie, ale widać na nich to samo miejsce. Chodzi o Barzah Research and Development Center. Na pierwszej widnieje ośrodek przed uderzeniem Amerykanów wspieranych przez Brytyjczyków i Francuzów. Na drugiej można dostrzec skutki ataku.

Barzah Scientific Research Centre to oficjalnie ośrodek naukowy. Jednak Stany Zjednoczone twierdzą, iż opracowuje się tam broń chemiczną, której potem używa reżim Baszara al-Asada. Ośrodek był jednym z trzech celów, na które spadło ponad sto rakiet wystrzelonych przez trzy kraje koalicji. Uderzyło w niego dokładnie 76 rakiet - ujawnił amerykański departament obrony.

REKLAMA

Wszystkie zaatakowane miejsca miały związek z produkcją broni chemicznej. Donald Trump podjął decyzję o ataku po obejrzeniu zdjęć obrazujących skutki użycia chloru i sarinu w syryjskim mieście Duma.

digitalglobe

Atak sprawi, że syryjski program broni chemicznej będzie zastopowany na wiele lat - powiedział generał Kenneth F. McKenzie Jr.

digitalglobe

Uderzenie potępiła Rosja i rzecz jasna władze w Damaszku. Moskwa militarnie wspiera siły rządowe Asada. Pokonanie ISIS w Syrii nie zakończyło wojny domowej w tym kraju. Walki toczą się teraz między armią a oddziałami opozycji chcącej obalić reżim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij