Radosław Opas
Radosław Opas| 
aktualizacja 

Australia. Samolot wylądował. Pasażerka zginęła, gdy opuściła pokład

84

Ogień trawi Australię. Do 12 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych pożarów, jakie od kilku miesięcy trawią południowy wschód kraju. Z ogniem walczy już kilkanaście tysięcy strażaków. Ostatnią ofiarą jest kobieta, która zatruła się dymem po opuszczeniu samolotu na lotnisku w Canberze, stolicy Australii.

Australia. Samolot wylądował. Pasażerka zginęła, gdy opuściła pokład
(Twitter)

Starsza kobieta, która przyleciała do Canberry, nie przeżyła. Za główną przyczynę śmierci pasażerki samolotu linii lotniczych Qantas lecącego z Brisbane uważa się ostrą niewydolność oddechową. Stan zdrowia kobiety miał się znacząco pogorszyć po tym, jak wyszła z samolotu na teren lotniska, które spowite było kłębami gęstego dymu. Unosił się on z terenów dotkniętych przez pożary. Pasażerka zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Jest to szczególnie trudny czas dla osób z chorobami serca i płuc oraz tych wrażliwych na dym. Apelujemy, aby przestrzegać zaleceń lekarza, przyjmować leki i stosować plan leczenia astmy, jeśli się takowy posiada – powiedział Paul Dugdale pełniący obowiązki szefa służby zdrowia Australii.

Jakość powietrza w Australii spada z dnia na dzień. Eksperci twierdzą, że poziom zanieczyszczenia panującego w Canberze przekroczył ponad 20 razy dopuszczalną normę. Wskaźnik skażenia jest obecnie wyższy niż w New Delhi w Indiach, które uznawane jest za najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie – informuje The New Daily.

Zobacz także: Zobacz także: Potężne pożary w Australii

Australia przygotowuje się na kolejną falę ognia. Meteorolodzy uważają, że w najbliższą sobotę temperatura wzdłuż południowego wybrzeża kraju przekroczy 40 stopni C.

Pożary w Australii trwają już kilka miesięcy. Największe szkody ogień wyrządził na terenach stanów Wiktoria i Nowa Południowa Walia. W opanowaniu sytuacji nie pomagają też wyładowania atmosferyczne i nasilający się stale wiatr.

Zniszczonych zostało ponad 1 tys. domów. Spalonych zostało także ponad 3 mln hektarów ziemi, co stanowi obszar większy od całego terytorium Belgii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić