o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Australia. Strażacy uhonorowali zmarłego kolegę w wyjątkowy sposób

6
Podziel się

Andrew O'Dwyer z Australii w chwili śmierci miał zaledwie 36 lat. Mężczyzna przez wiele tygodni walczył z gigantycznymi pożarami, które opanowały jego kraj. Poświęcenie przypłacił życiem. W czasie pogrzebu strażaka z Australii jego koledzy wzruszająco go pożegnali.

Australia. Strażacy uhonorowali zmarłego kolegę w wyjątkowy sposób
(Getty Images, Dean Lewins-Pool)
bEiqbEzp

36-latek zginął w trakcie gaszenia pożarów buszu w Australii. Do tragedii doszło krótko przed świętami Bożego Narodzenia.

O'Dwyer jechał wozem strażackim przez Buxton w Nowej Południowej Walii. W pewnym momencie pojazd uderzył w jedno z drzew. Andrew O'Dwyer nie przeżył. Jak informuje "Mail Online", mężczyzna osierocił 2-letnią córeczkę Charlotte.

Pogrzeb strażaka miał miejsce 6 stycznia w Horsley Park. Shane Fitzsimmons, szef straży pożarnej NSW Rural Fire Service, nadał mu pośmiertne odznaczenie.

bEiqbEzr
Zobacz także: Zobacz też: Obudził się na własnym pogrzebie

Medal został przypięty do sukienki małej Charlotte. 2-latka miała na głowie hełm taty, a przed spuszczeniem trumny do grobu złożyła na niej pocałunek. Dziecku towarzyszyła mama Melissa, wdowa po O'Dwyerze.

bEiqbEzx

Hołd zmarłemu złożyli również inni strażacy. Kiedy na miejsce uroczystości przywieziono trumnę mężczyzny, zaczęli tańczyć taniec haka.

Co to jest taniec haka? Takie określenie stosuje się do tradycyjnych rytualnych prezentacji taneczno-wokalnych, wykonywanych przez Maorysów.

Odmiana, którą zaprezentowali strażacy na pogrzebie kolegi, to tak zwana haka peruperu, czyli "haka wojenna". Przez wieki była wykonywana przez wojowników, którzy przygotowują się do udziału w bitwie. W ten sposób demonstrowali oni wolę walki i siłę, a strażacy – szacunek i podziw dla odwagi swojego zmarłego kolegi.

bEiqbEzy

W wyniku pożarów w Australii życie straciło już 25 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEiqbEzS
KOMENTARZE
(6)
fajne
rok temu
"Co kraj to obyczaj.. ciekawy taniec__dla tragicznie zmarłego kolegi
fiffi
rok temu
taniec wojowników dla bohatera
fiffi
rok temu
taniec wojowników dla bohatera...
bEiqbEzT
no niee...
rok temu
to pierwsze zdjęcie jest wyjątkowo wzruszające....
afrykaner
rok temu
RIP bro.
Jwp
rok temu
Jak widać strażak był Maorysem...... stąd taniec .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić