Dagmara Smykla| 
aktualizacja 

Awaria systemu e-PIT. Rozliczenie podatku dochodowego z problemami

16
Podziel się:

Ruszył system e-PIT, który pozwala Polakom sprawdzić ich wstępnie wypełnione deklaracje podatkowe. Ministerstwo Finansów nie spodziewało się, ze będzie aż tak popularny.

Awaria systemu e-PIT. Rozliczenie podatku dochodowego z problemami
(East News, LUKASZ SOLSKI)

E-PIT został uruchomiony w piątek po północy. Rano zaczęły się problemy. Elektroniczny system Krajowej Administracji Skarbowej zawiesił się, kiedy większa liczba podatników chciała skorzystać z nowej dogodności przy rozliczeniu PIT.

Prosimy o wyrozumiałość. Weryfikujemy, co się dzieje. Zainteresowanie usługą "Twój e-PIT" jest duże - mówił w programie "Money. To się liczy" Przemysław Koch, pełnomocnik ds. informatyzacji Ministerstwa Finansów.

Na szczęście szybko udało się naprawić usterkę. Po godzinie 10 strona ponownie zaczęła działać. Zalogowanie przy pomocy numeru PESEL, kwoty przychodu z poprzedniego rozliczenia oraz przychodu za 2018 z jakiegokolwiek PIT-u od pracodawcy, dodanie ulg oraz sprawdzenie danych przy normalnie działającym systemie ma zajmować 4 minuty.

Najprawdopodobniej nie wytrzymały rządowe serwery. Na razie e-PIT jest przeznaczony dla osób, które pracują na etacie, umowie o dzieło lub zlecenie. Z usługi skorzystają też osoby, które grają na giełdzie. Firmy miały czas do końca stycznia na przekazanie do urzędów skarbowych PIT-ów w formie elektronicznej. W formie papierowej muszą je wysłać do pracowników do końca lutego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Twój e-PIT - poradnik money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić