Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Awaryjne lądowanie rosyjskiego samolotu. Doszło do uszkodzenia podwozia

2

Boeing 737-500 miał pierwotnie lądować w Moskwie. Jednak w trakcie lotu zaczął wiać na tyle silny wiatr, że doszło do uszkodzenia maszyny, a pilot był zmuszony zmienić kierunek. Wybór padł na lotnisko w rosyjskiej Republice Komi.

Awaryjne lądowanie rosyjskiego samolotu. Doszło do uszkodzenia podwozia
(twitter.com, @RuAviaPhotog)

Lotnisko Usinsk w Republice Komi jest oddalone od Moskwy o 1600 km. Jak podaje "9 News", na pokładzie znajdowało się 94 pasażerów oraz 6 członków załogi.

Rosja. Awaryjne lądowanie samolotu - dokładny przebieg

Pilot był zmuszony lądować częściowo "na brzuchu", z ledwo wysuniętymi kołami. Jak podali przedstawiciele rosyjskiego lotnictwa cywilnego, to właśnie problemy z podwoziem stanowiły przyczynę awaryjnego przekierowania maszyny.

Praca lotniska Usinsk nie została zakłócona. Wasilij Kuzniecow, jeden z pasażerów zarejestrował, co działo się we wnętrzu samolotu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zaraz po wylądowaniu personel samolotu rozpoczął ewakuację. Zarówno pasażerowie, jak i załoga nie ponieśli poważnych obrażeń. Według ustaleń "Interesting Engineering" tylko jedna osoba poprosiła o udzielenie drobnej pomocy medycznej.

Podczas trudnego lądowania na lotnisku w Usinsku z powodu problemów z podwoziem samolot uderzył ogonem w pas startowy - mówili ratownicy tuż poprzeprowadzonej akcji.

Zobacz także: Zobacz też: Cud w kukurydzy. Nagrania pasażerów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić